Požiar v pekingskej nemocnici neprežilo 21 pacientov
Požiar v pekingskej nemocnici neprežilo 21 pacientov, ďalších sedemdesiat museli evakuovať. Oheň bol podľa štátnych médií v nemocnici Čchang-feng uhasený do pol hodiny. Zatiaľ nie je jasné, čo ho spôsobilo.
Požiar vypukol na jednom z lôžkových oddelení nemocnic. Videá na sociálnych sieťach ukazujú ľudí, ktorí sa snažia zliezť z okien nemocnice po "lanách" vyrobených z nemocničných posteľných obliečok, iní sa zase skryli pred ohňom v klimatizačných zariadeniach na vonkajšej fasáde budovy.
(ČTK, TASR)Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Hasiči druhý deň bojujú s rozsiahlymi požiarmi v okolí Jeruzalema. Situácia sa na niektorých miestach zlepšila.
(TASR)Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Trump povedal Muskovi, že môže pokračovať v práci pre Biely dom tak dlho, ako bude chcieť.
(TASR)V Osake zadržali vodiča, ktorý autom úmyselne narazil do siedmich detí. Muž sa priznal k obvineniam.
(TASR)Juhokórejský dočasný prezident a premiér Han Tok-su podal demisiu. Očakáva sa, že vstúpi do volieb.
(TASR)Čína zrušila sankcie uvalené na piatich súčasných a bývalých europoslancov vrátane Miriam Lexmann.
(TASR)