Maľba znázorňujúca násilie páchané na ženách je dielom Banksyho
Maľba znázorňujúca násilie páchané na ženách je dielom Banksyho. Potvrdil to samotný umelec. Umelecké dielo v Margate zobrazuje domácu ženu s opuchnutým okom a chýbajúcim zubom.
Banksy potvrdil, že umelecké dielo je jeho vlastné uverejnením série fotografií na Instagrame, na ktorých je obrázok zobrazený s titulkom „Maskara na Valentína“. Na obrázku sú tiež odpadky na zemi pred umeleckým dielom vrátane rozbitej bielej záhradnej stoličky, modrej prepravky a prázdnej fľaše od piva.
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
V Osake zadržali vodiča, ktorý autom úmyselne narazil do siedmich detí. Muž sa priznal k obvineniam.
(TASR)Juhokórejský dočasný prezident a premiér Han Tok-su podal demisiu. Očakáva sa, že vstúpi do volieb.
(TASR)Čína zrušila sankcie uvalené na piatich súčasných a bývalých europoslancov vrátane Miriam Lexmann.
(TASR)Bielorusko prepustilo amerického občana, ktorého v krajine odsúdili za pokus o vraždu Lukašenka.
(TASR)Odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí.
(TASR)Brazílska mníška zomrela vo veku 116 rokov. Canabarrovú Lucasovú považovali za najstaršieho človeka na svete.
(TASR)Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na hodinách sexuálnej výchovy.
(TASR)