Poslanci schválili výnimku pre financovanie projektov v rámci plánu obnovy
Poslanci schválili výnimku pre financovanie projektov v rámci plánu obnovy. Cieľom je zabezpečiť pokračovanie financovania implementácie opatrení bez ohľadu na to, či parlament prijme rozpočet na budúci rok alebo nie.
Pozmeňujúci návrh k novele zákona o štátnej pokladnici predložil poslanec OĽaNO Milan Kuriak.
Koncom októbra riaditeľka sekcie plánu obnovy Lívia Vašáková pripomenula, že rozpočtové provizórium by znamenalo problém z hľadiska investícií v pláne obnovy. Najideálnejšie riešenie podľa nej je schváliť rozpočet. Avšak riešením by mohlo byť aj to, ak by sa prostriedky z plánu obnovy mohli správať tak ako európske štrukturálne a investičné fondy, ktoré by mohli byť použité tak, ako by bolo potrebné. Preto poslanci schválili uvedený pozmeňujúci návrh.
O návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok a ďalšie roky by mal parlament rozhodovať na novembrovej schôdzi. Jeho podpora je otázna. Strana Smer si za svoje hlasy v parlamente dáva podmienky, SaS kritizuje vysoké výdavky a deficit a v súčasnej podobe ho neplánuje podporiť. (SITA)
Ďalšie príspevky z rubriky: Ekonomika
Koncern General Motors zníži počet pracovných zmien vo svojom kanadskom závode na montáž nákladných vozidiel.
(TASR)Ruská ekonomika sa v prvom kvartáli rekordne spomalila. Hrubý domáci produkt krajiny stúpol len o 1,7 percenta.
(SITA)Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov na viac ako bilión dolárov. Chce odstrašiť Čínu a oživiť zbrojárstvo.
(TASR)Rakúsko zvyšuje kvóty pre sezónnych pracovníkov z krajín mimo EÚ, aby sa vyhlo nedostatku zamestnancov v cestovnom ruchu.
(TASR)V USA prestala platiť colná výnimka na lacné balíky z Číny. Týkala sa tovaru do hodnoty 800 dolárov.
(TASR)Americká ekonomika vytvorila v apríli mimo poľnohospodárstva 177-tisíc nových pracovných miest, čo znamená spomalenie.
(TASR)Na projekty v regiónoch pôjde ďalších 6,3 milióna eur. Zameriavajú najmä na modernizáciu škôl a zlepšenie infraštruktúry.
(TASR)Prezident Trump navrhne škrty v oblastiach ekológie, vzdelávania a zahraničnej pomoci. Ide o asi 163 miliárd.
(TASR)