Izrael tvrdí, že má blízko k "historickej" dohode o námornej hranici s Libanonom
Izrael tvrdí, že má blízko k "historickej" dohode o námornej hranici s Libanonom. Znenie dohody navrhnuté Spojenými štátmi totiž podľa Jeruzalema splnilo "požiadavky" Izraela.
Izrael privítal počiatočný návrh amerického vyslanca Amosa Hochsteina, ktorého cieľom je odblokovať ťažbu plynu pre obe krajiny urovnaním konkurenčných nárokov na pobrežné ťažobné polia.
Židovský štát však minulý týždeň uviedol, že má v úmysle odmietnuť zmeny Hochsteinovho návrhu, o ktoré sa usiluje Libanon. Vyjednávania pokračovali počas uplynulých niekoľkých dní a Izrael tvrdí, že najnovší Hochsteinov návrh priniesol dohodu na dosah. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Trump povedal Muskovi, že môže pokračovať v práci pre Biely dom tak dlho, ako bude chcieť.
(TASR)V Osake zadržali vodiča, ktorý autom úmyselne narazil do siedmich detí. Muž sa priznal k obvineniam.
(TASR)Juhokórejský dočasný prezident a premiér Han Tok-su podal demisiu. Očakáva sa, že vstúpi do volieb.
(TASR)Čína zrušila sankcie uvalené na piatich súčasných a bývalých europoslancov vrátane Miriam Lexmann.
(TASR)Bielorusko prepustilo amerického občana, ktorého v krajine odsúdili za pokus o vraždu Lukašenka.
(TASR)Odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí.
(TASR)