Upratovača v dome izraelského ministra odsúdili za pokus o špionáž
V Izraeli odsúdili za pokus špionáž v prospech Iránu muža, ktorý pracoval v dome ministra obrany. Omri Goren Gorochovsky, ktorý bol v Gancovom dome Bennyho Ganca zamestnaný ako upratovač a správca, dostal tri roky.
Gorochovsky bol zatknutý vlani v novembri. Následne bol obvinený z pokusu o špionáž pre hackerskú skupinu Black Shadow napojenú údajne na Irán. Na základe dohody o vine a treste, v ktorej "sa priznal k pokusu o odovzdanie informácií nepriateľovi", ho súd ho odsúdil na tri roky väzenia, sumarizovala AFP.
Izraelská kontrarozviedka Šin Bet vlani uviedla, že Gorochovsky nikdy nezískal prístup k "tajným materiálom", a preto sa nepodieľal na zdieľaní štátneho tajomstva.
Šin Bet spresnila, že Gorochovsky bol zatknutý len niekoľko dní po tom, ako sa spojil so skupinou Black Shadow. Tá je Izraeom podozrievaná z viacerých útokov na tamojšiu internetovú infraštruktúru. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Čína poprela prístup k údajom používateľov TikToku, sociálna sieť dostala od komisie pokutu 530 miliónov eur.
(TASR)Moskva počas útokov na čiernomorský prístav Novorossijsk prišla o bojové lietadlo Su-30, uviedli Rusi aj Ukrajinci. Čítaj ďalej
Vietnam kritizoval aktivity Číny a Filipín v Juhočínskom mori týkajúce sa sporného ostrovčeka Tchie-sien.
(TASR)Kozmická sonda Kosmos zo sovietskej éry onedlho dopadne na Zem, na spresnenie miesta a času je zatiaľ priskoro.
(TASR)Líder austrálskej opozície Dutton z Liberálno-národnej koalície priznal porážku v parlamentných voľbách.
(TASR)EÚ vyhrala významný pobrexitový prípad proti Británii ohľadom práv na lov úhorov európskych v Severnom mori.
(SITA)Srbského prezidenta prijali v nemocnici v Belehrade. Vučić náhle ochorel počas návštevy USA, píše denník Blic. Čítaj ďalej
Rusko obvinilo Zelenského z ohrozenia bezpečnosti osláv druhej svetovej vojny 9. mája v Moskve. Čítaj ďalej