Únia podporí úrad pre palestínskych utečencov
Eurokomisia schválila viacročnú podporu pre Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe vo výške 261 miliónov eur. Pomôže mu to zabezpečiť základné služby pre palestínskych utečencov.
V súlade so spoločným vyhlásením Európskej únie a UNRWA na roky 2021 - 2024 podpora zahŕňa trojročné financovanie úradu OSN v objeme 246 miliónov eur a ďalších 15 miliónov eur z Nástroja pre potraviny a odolnosť. Tie sú určené na riešenie potravinovej neistoty a zmiernenie dopadov vojny na Ukrajine. (SITA)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Vydieranie, ukrajinské víťazstvo, nádej a Európa mimo hry. Čo vieme o nerastnej dohode medzi USA a Ukrajinou.
(SME)Svetu dochádza hélium. Ani novoobjavené zásoby nemusia v budúcnosti stačiť.
(SME)V sudánskom štáte Severný Darfúr zahynulo iba za posledné tri týždne najmenej 542 civilistov.
(TASR)Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Hasiči druhý deň bojujú s rozsiahlymi požiarmi v okolí Jeruzalema. Situácia sa na niektorých miestach zlepšila.
(TASR)Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Trump povedal Muskovi, že môže pokračovať v práci pre Biely dom tak dlho, ako bude chcieť.
(TASR)