V pondelok bude maximálne 25 stupňov
V pondelok bude na Slovensku maximálne 25 stupňov Celzia, v Žilinskom a Prešovskom kraji a na Horehroní môže byť ešte chladnejšie. Od západu zasiahne krajinu okraj tlakovej výše, informuje SHMÚ.
Oblačnosť bude premenlivá, spočiatku miestami malá. Ojedinele, na severe a východe krajiny sa môžu vyskytnúť prehánky, od približne dvetisíc metrov aj snehové. Teplota na horách vo výške 1 500 m sa bude pohybovať okolo šesť stupňov.
Fúkať bude severozápadný až severný vietor s rýchlosťou tri až deväť, v nárazoch ojedinele okolo 13 m/s (10 až 30, 45 km/h), na strednom Slovensku a k večeru aj inde slabý vietor.
Meteorológovia predpokladajú, že spadne do šesť milimetrov. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Dnes bude na Slovensku slnečno, najvyššia denná teplota dosiahne 20 až 25 stupňov Celzia.
(SITA)V pondelok bude slnečno. Najvyššia denná teplota bude 18 až 23 stupňov Celzia. Zafúka slabý vietor.
(SME)Počasie ovplyvňuje tlaková výš. Bude slnečno. Teploty majú dosiahnuť 22 stupňov.
(TASR)V noci na pondelok sa môže vyskytnúť prízemný mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pre celé Slovensko.
(TASR)Predpoveď počasia: Bude jasno alebo malá oblačnosť, najvyššia denná teplota dosiahne 15 až 20 stupňov. Čítaj ďalej
Obdobie bohatšie na zrážky sa skončilo. Môže za to tlaková výš, ktorej stred sa presúva zo Škandinávie nad Baltské more.
(TASR)Na väčšine Slovenska sa v nedeľu môže vyskytnúť mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.
(TASR)Predpoveď počasia: Najvyššia denná teplota bude 15 až 20 stupňov, v severnej polovici a na Horehroní okolo 13 stupňov. Čítaj ďalej