Dvoch mužov zatkli pre krádež vojenských tajomstiev pre KĽDR
Juhokórejské úrady zatkli dvoch mužov pre údajnú krádež vojenských tajomstiev pod vedením špióna zo Severnej Kórey. Ten ich nalákal na kryptomeny.
Armádneho kapitána a podnikateľa formálne obvinili z porušenia zákona o národnej bezpečnosti, uviedli polícia a prokuratúra. Miesto pobytu severokórejského špióna úrady nezistili.
Prokuratúra informovala, že kapitán údajne odovzdal severokórejskému špiónovi prihlasovacie údaje do vojensky riadeného počítačového systému velenia a riadenia. Výmenou za to dostal kryptomeny v hodnote 48 miliónov wonov.
Je to po prvý raz, čo Južná Kórea odhalila pokus severokórejskej špionáže prinútiť juhokórejského vojenského dôstojníka a civilistu spolupracovať na získavaní citlivých informácií, uviedla tiež polícia. (SITA)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Trump povedal Muskovi, že môže pokračovať v práci pre Biely dom tak dlho, ako bude chcieť.
(TASR)V Osake zadržali vodiča, ktorý autom úmyselne narazil do siedmich detí. Muž sa priznal k obvineniam.
(TASR)Juhokórejský dočasný prezident a premiér Han Tok-su podal demisiu. Očakáva sa, že vstúpi do volieb.
(TASR)Čína zrušila sankcie uvalené na piatich súčasných a bývalých europoslancov vrátane Miriam Lexmann.
(TASR)Bielorusko prepustilo amerického občana, ktorého v krajine odsúdili za pokus o vraždu Lukašenka.
(TASR)Odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí.
(TASR)Brazílska mníška zomrela vo veku 116 rokov. Canabarrovú Lucasovú považovali za najstaršieho človeka na svete.
(TASR)