Holandsko rieši, čo robiť so státisícami dávok vakcíny od Novavax
Státisíce dávok vakcíny od Novavax, ktoré zakúpila holandská vláda za odhadovaných 15 miliónov eur, sa možno nikdy nepoužijú a čoskoro ich účinnosť vyprší.
Vakcína Nuvaxovid od spoločnosti Novavax je vhodná pre ľudí, ktorí sa obávajú proticovidových mRNA vakcín od spoločností Pfizer/BioNTech alebo Moderna.
Holandsko zakúpilo okolo 840-tisíc dávok proteínovej vakcíny Nuvaxovid, avšak od 11. marca tohto roka tento typ očkovacej látky využilo iba 655 ľudí a 329 osôb na jej aplikáciu stále čaká.
Hovorca holandského ministerstva zdravotníctva zdôraznil, že tento typ vakcín bol zakúpený na pokrytie dopytu v rokoch 2022 a 2023. Denník Trouw však upozornil, že zakúpené vakcíny majú účinnosť len do 31. augusta tohto roka.
Aj preto sa ministerstvo zdravotníctva rozhodlo darovať 420-tisíc dávok tretím krajinám, kde je nižšia miera zaočkovanosti proti pandémii ochorenia COVID-19. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Koronavírus
Predseda parlamentu Raši vyzval splnomocnenca vlády Kotlára, aby zverejnil analýzu o vakcínach proti covidu.
(SITA)Premiér odporučí koaličným poslancom, aby prelomili veto prezidenta v prípade tzv. covidových amnestií.
(TASR)Nevedia ani čo, ani za koľko. Tak by sa dala opísať situácia, do ktorej Ficova vláda postavila Slovenskú akadémiu vied.
(SME)Slovensko nepreberie ďalšie vakcíny proti covidu, kým nebude posudok zo SAV, oznámil premiér Fico.
(SME)Nemecká spravodajská služba podľa súdu nemusí zverejniť správu o pôvode koronavírusu.
(TASR)Premiér Robert Fico navrhne, aby sa vykonala ďalšia analýza vakcín proti covidu. Mala by ju spraviť SAV.
(SME)Biely dom zriadil web podporujúci teóriu úniku koronavírusu z laboratória v čínskom meste Wu-chan.
(TASR)Členské štáty Svetovej zdravotníckej organizácie sa v noci zhodli na znení tzv. pandemickej zmluvy.
(TASR)