VILIAM VAŠKOVIČ, štátny tajomník ministerstva financií: „Teraz nie je vhodný čas.“
ANNA MALÍKOVÁ, SNS: „Je jedno, či ich rozdelíme na mäkké, alebo tvrdé drogy. Je to podriaďovanie psychiky človeka nejakým látkam. Je to neprirodzené pre morálku, ktorá je na Slovensku.“
OĽGA KELTOŠOVÁ, HZDS: „Žiadna reštrikcia nevyrieši problém drog. Spomeňte si na obdobie prohibície v USA v 30. rokoch, keď spotreba alkoholu stúpla a mnohé dnes už veľké úctyhodné rodinné klany sa pritom nabalili. Bude sa treba obzrieť po zahraničných vzoroch, aké množstvo by bolo možné určiť na osobnú spotrebu tak, aby to nebolo príliš benevolentné a ani príliš reštriktívne. Druhá vec je aj otázka osvety a výchovy najmä na stredných a vysokých školách. Prihováram sa za to, aby náš štát bol v tomto prípade menej reštriktívny.“
JOZEF KLEMENS, SDĽ: „Akékoľvek množstvo drog je zdraviu škodlivé a nemyslím si, že ľudia by mali drogy požívať vrátane marihuany.“
FRANTIŠEK MIKLOŠKO, KDH: „Som v tomto laik. Nechávam to na ľudí, ktorí sa v tom vyznajú a sú odborníci.“
DIANA DUBOVSKÁ, SOP: „S aplikákáciou holandskej legislatívy na Slovensku nesúhlasím. Slovensko nie je pripravené na takúto benevolentnú legislatívu v otázke drog aj vzhľadom na to, že drogy k nám nekontrolovane prúdia, aj keď sa colníkom podarilo zastaviť dosť veľké objemy drog. U nás by mohli byť skôr striktnejšie zákony.“
LÁSZLÓ GYUROVSZKY, SMK: „Nevidím potrebu umožňovať niečo také. Ak by sa uvažovalo o tom, že je legálne držať mäkké drogy na vlastnú spotrebu, tak by bolo nutné upraviť aj legalizáciu výroby, balenia, distribúcie a predaja drog.“
PAVOL PROKOPOVIČ, SDK-SDKÚ: „Pre mňa je droga ako droga. Medzi civilizovanými ľuďmi nemá čo robiť.“ (sp)