apríl 2001
Predpokladal odchod izraelskej armády z palestínskych území, spoluprácu izraelských a palestínskych bezpečnostných zložiek a začiatok rokovaní o budúcom postavení Palestínčanov. Plán sa „vytratil“ v inej diplomatickej agende.
Mitchellova správa,
apríl - máj 2001
Správa bývalého amerického senátora požadovala ukončenie násilia, obnovu bezpečnostnej spolupráce, zastavenie výstavby osád, boj Palestínčanov s terorizmom a aplikáciu dohôd z Osla. Šaron žiadal o „sedem dní pokoja“, ktoré nedostal.
Tenetov plán, jún 2001
Šéf CIA od Palestínčanov žiadal zatýkanie teroristov a preventívne operácie proti nim. Od Izraela sa očakávalo stiahnutie sa z palestínskych území. Nikdy sa nerealizoval.
Plán Šimona Peresa
a Abu Ala, december 2001
Spoločný návrh Peresa a šéfa palestínskeho parlamentu Abu Ala. Požadoval ukončenie násilia a hovoril o vytvorení dočasného palestínskeho štátu. Šaron s plánom v zásade súhlasil, odmietal jeho časový plán.
Zinniho plán, marec 2002
Americký vyslanec pre Blízky východ navrhoval v prvom štádiu prímerie. Izrael plán prijal deň pred masakrou v hoteli v Netaniji, kde zabili 29 izraelských civilistov. Po útoku Izrael obsadil palestínske územia.
Saudskoarabská iniciatíva,
február - marec 2002
Saudskoarabi navrhovali stiahnutie sa Izraela za hranice pred vojnou v roku 1967 výmenou za uznanie Izraela Arabmi. Saudskoarabi odmietli niektoré Šaronové výhrady.
Cestovná mapa,
október 2002 - apríl 2003
Plán predpokladá vytvorenie palestínskeho štátu v roku 2005. V troch fázach sa majú znormalizovať vzťahy medzi Izraelom a Palestínčanmi. Palestínčania majú ukončiť teror, Izrael výstavbu osád. Plán hovorí o demokratizácii palestínskej spoločnosti. (mik)