Akcionár poisťovne žiada o prešetrenie úpisu akcií

BRATISLAVA – Úrad pre finančný trh dostal včera podnet od minoritného akcionára Slovenskej poisťovne, ktorý žiada o prešetrenie podmienok upisovania nových akcií poisťovne. Ich úpis sa začína dnes.

BRATISLAVA – Úrad pre finančný trh dostal včera podnet od minoritného akcionára Slovenskej poisťovne, ktorý žiada o prešetrenie podmienok upisovania nových akcií poisťovne. Ich úpis sa začína dnes.

Úrad pre finančný trh má podľa neho prešetriť aj podozrenie, či pri zverejnení podmienok upisovania nových akcií Slovenskej poisťovne nedošlo k úniku informácií. „Ako akcionár by som chcel vedieť, kto a kedy rozhodol o obsahu a forme zverejnenia technických podmienok úpisu akcií v druhom (dnes sa začínajúcom – pozn. red.) kole. Súčasne chcem vedieť, či sa neporušili ustanovenia Obchodného zákonníka, ktoré sa týkajú dôverných informácií získaných v obchodnom styku,“ uvádza sa v podaní.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Únik dôverných informácií môže podľa minoritného akcionára poisťovne obmedziť právo ostatných akcionárov získať novovydávané akcie spoločnosti. „Už niekoľko dní sa v Slovenskej poisťovni pred vchodom do miestnosti, kde sa budú upisovať akcie, strieda niekoľko mužov. Ako akcionár mám dôvodné podozrenie, že využili únik informácií (…) a obmedzujú právo iných akcionárov na úpis nových akcií,“ tvrdí akcionár vo svojom podaní.

Člen rady Úradu pre finančný trh Mário Schrenkel včera denníku SME potvrdil, že úrad bude podnet prešetrovať. „Podnet prejde štandardným postupom. Hypoteticky prichádza do úvahy niekoľko variantov riešenia. Pokiaľ dôjde k porušeniu zákona, dôjde aj k náprave. Na to však musíme podnet preskúmať, zatiaľ nevieme o porušení zákona,“ povedal Schrenkel. Akékoľvek závery by preto boli predčasné. „Zatiaľ nemám ani reakcie členov predstavenstva (poisťovne, pozn. red.),“ dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Druhé kolo upisovania nových akcií Slovenskej poisťovne má podľa schváleného harmonogramu trvať oddnes do 24. augusta. Právo upísať nové akcie bez obmedzenia majú všetci akcionári, ktorí sa na tomto procese zúčastnili už počas prvého kola, pred niekoľkými dňami. Za 668 954 akcií zaplatili celkovo 120,412 milióna.

MICHAL NALEVANKO

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 580
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 298
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 711
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 107
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 331
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 920
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 860
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 403
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu