ANNA ŠIŠKOVÁ, herečka (dve deti): „Myslím, že sa to dá, že to tak robí väčšina žien. Je to už overené. Samozrejme, že je to pre každú ženu náročné, ale ak má nejaké ambície a chce byť trošku úspešná a pociťovať sebavedomie, tak chce ísť aj do práce, nie ostať doma. Je to vec každej z nás. Ja obdivujem aj také ženy, ktoré ostali doma a rodina ich napĺňa. Možno sa niekedy stane, že si chýbame, ale boh vie, či by bolo lepšie, keby sme boli stále všetci spolu.“
MIRIAM FIŤMOVÁ, hovorkyňa vlády (bezdetná): „Keď chcete, dá sa všetko. Ale na druhej strane si myslím, že vždy musíte niečo trochu zanedbávať. Nie je možné robiť všetko naraz a dobre. Ak sa chcete jednej veci venovať naplno, musíte ju uprednostňovať na úkor tej druhej. Ja osobne som to urobila, pretože som uprednostila, nepovedala by som že kariéru, ale prácu, ktorá ma baví, pred svojou rodinou. A v budúcnosti to chcem urobiť presne naopak.“
ZUZANA MARTINÁKOVÁ, podpredsedníčka SDKÚ (tri deti): „Žena, ktorá chce zvládať obe úlohy, si cestu nájde. Ale je to aj vec zázemia, rodinného pochopenia. To je základný predpoklad - podpora rodiny. Väčšina žien sa nechce vzdať úlohy strážkyne rodinného krbu, čo je dobre, pretože to ich život obohacuje. Ako žena v rokoch, ktorá má dve deti už takmer dospelé a jedno malé, môžem povedať, že to je zmysel života - nájsť rovnováhu medzi týmito dvoma „kariérami“. Nie je to o vyrovnaní sa mužovi, ale o tom, že sa žena realizuje, že ju to baví.“
VLADIMÍR TVAROŽKA, poradca vicepremiéra Mikloša (jedno dieťa): „Spojiť sa to dá, ale si to vyžaduje veľkú pomoc ľudí, ktorí sú okolo. V prvom rade manželky, a potom starých rodičov i svokrovcov. Bez nich by to išlo omnoho ťažšie a samozrejme by mi to ukrajovalo čas, ktorý mám teraz na prácu a musel by som ho smerovať k rodine. Ale je pravdou, že hoci sa mi niekedy podarí byť doma tak dve-tri hodiny predtým ako ide malá spať, ale často sa stane aj to, že prídem len chvíľu predtým, ako zaspí a ráno odídem skôr, ako sa zobudí.“
(sr)