Na menšie športové náčinie (napríklad golfové palice či lyže na jarnú lyžovačku) a oblečenie dobre poslúžia tzv. truhlice, ktoré sa dajú zamknúť. Pripevňujú sa na priečne nosiče. Najlepšie je použiť homologované nosiče pre príslušný typ auta a zároveň sa presvedčiť, akú hmotnosť nákladu dovoľuje prepravovať výrobca automobilu na streche. Podobná zásada platí aj pri prevoze bicyklov, ktoré sa upevňujú do špeciálnych stojanov.
Pri prevoze predmetov na streche si treba uvedomiť, že automobilu sa zvýši ťažisko a zmenia sa teda čiastočne aj jazdné vlastnosti – najmä v zákrutách. Preto sa odporúča jazdiť opatrnejšie a pomalšie. Slovo pomalšie obstojí aj v prípade nutnosti spomaľovania (brzdenia). Zásadou je vyvarovať sa prudkého brzdenia (alebo aj akcelerácie), aby sa nestalo, že pripevnené predmety sa uvoľnia. Pri prudkých manévroch narastá aj dynamické zaťaženie strechy. Okrem toho prevážané predmety sú zdrojom vyššieho aerodynamického odporu. Preto treba rátať s tým, že pri vyššej rýchlosti sa môže spotreba paliva zvýšiť až o jednu pätinu.
Vodič si musí byť vedomý, že prípadné uvoľnenie prevážaných predmetov môže ohroziť ostatných účastníkov premávky a podľa predpisov zodpovedá za ich bezpečné upevnenie na nosiči. Pozor! Veľa vodičov už zničilo bicykle na streche pri vjazde do podzemných parkovísk. Pri rozumnom používaní však predmety na streche umožnia príjemné športové zážitky vo voľných chvíľach či na víkendových výletoch.