dobre ich ukryl. Ale so značným úsilím ich nájdeme," povedal. "Nájsť ich (zakázané zbrane) zrejme nejaký čas potrvá," dodal.
Moonieho "prekvapili" nedávne návrhy niektorých labouristických poslancov, že ich (poslancov) alebo vládu britské tajné služby oklamali. Podľa poslancov informácie o irackom zbrojnom programe len účelovo použili, aby získali podporu pre ozbrojený zásah proti Bagdadu. Všetci, ktorí chcú rýchlo vidieť dôkazy, by mali byť podľa Moonieho trpezliví. "Dajte nám šancu, aby sme odhalili tie stovky, možno až tisíce miest (s ukrytými zbraňami)," povedal.
Zatiaľ ešte nie je s konečnou platnosťou rozhodnuté, kto bude dozerať na odzbrojenie Iraku, uviedol Moonie. Ako dodal, Londýn a Washington sa zhodli, že by to mali byť skôr americkí zbrojní inšpektori ako tím OSN. Na otázku, či by OSN mala zrušiť sankcie uvalené na Irak následkom invázie do Kuvajtu v roku 1990, Moonie povedal, že sa musí urobiť všetko v záujme obnovy krajiny. "To môže ale nemusí zahŕňať zrušenie sankcií. Ak ich môže zrušiť jedine OSN, tak to urobí," uzavrel britský predstaviteľ.