Izraelský dramatik a spisovateľ Ephraim Kishon sa rok po smrti svojej manželky Sáry oženil s 31-ročnou Rakúšankou Lisou Witasekovou. Sedemdesiatosemročný spisovateľ neprezradil, kde sa svadba konala. Je to už jeho tretia manželka. Sáru, s ktorou prežil vyše 40 rokov, označoval vždy za najlepšiu ženu zo všetkých. Kishon sa narodil v roku 1924 v Budapešti. Druhú svetovú vojnu prežil v tvrdých podmienkach v nemeckých, maďarských a ruských pracovných táboroch. V roku 1949 sa vysťahoval do Izraela a tam začal spisovateľskú kariéru. Jeho viac než päť desiatok kníh vyšlo v preklade do 36 jazykov v náklade vyše 40 miliónov výtlačkov.
Svadba do tretice
Tridsaťštyriročná topmodelka Christy Turlingtonová a o rok starší hollywoodsky herec Ed Burns sa už tretí raz rozhodli, že pôjdu k oltáru. Obrad by sa mal konať na prelome jari a leta v San Francisku. Prvý raz odložili svadbu kvôli teroristickým útokom na Spojené státy v septembri 2001, druhý raz vlani v marci. Keď Christy s Edom odložili svadbu kvôli teroristickým útokom, nikto sa veľmi nečudoval. Keď však nevyšiel ani druhý termín, mnohí predpovedali ich vzťahu koniec. Len mesiac po krachu plánovanej romantickej svadby v Taliansku sa pár naozaj rozišiel, vlani v októbri sa však dali opäť dokopy. Možno očakávať, že Christy povedie k oltáru jej blízky priateľ, spevák skupiny U2 Bono. Aspoň taký bol scenár predchádzajúcej svadby. Otec Christy zomrel pred niekoľkými rokmi na rakovinu. Modelka po rokoch výdatného fajčenia má zase choré pľúca. Definitívne skoncovať s cigaretami jej trvalo sedem rokov.
Svadba
Francúzska herečka Sandrine Bonnaireová a scenárista Guillaume Laurant oslávili minulú sobotu spolu s obyvateľmi francúzskeho mesta Cabourg svoj svadobný deň. Sandrine Bonnaireová, ktorá hrala napríklad vo filmoch C‘ est la vie, Femme Fatale, East-West, Secret Defense, si pre svoj veľký deň vybrala netradičné červené šaty. Guillaume Laurant sa preslávil scenárom k filmu Amélia z Montmartru. Medzi svadobnými hosťami bol aj známy režisér Claude Chabrol.
Obžalovaný z vraždy
Herec Robert Blake sa musel dostaviť na súd v Los Angeles, pretože čelí obvineniu z vraždy svojej manželky Bonny Lee. Tá bola zavraždená vo svojom aute ešte 4. mája 2001 po ich spoločnej návšteve reštaurácie. Blake sa v čase vraždy zdržiaval údajne v reštaurácii, kde hľadal zabudnutú zbraň. Herec, ktorý v mnohých filmoch stelesňoval nemilosrdného policajta, je od prvej chvíle hlavným podozrivým.
Žaloba
Americká rappová hviezda Snoop Doggy Dog má ťažkosti. V jednej piesni na svojom novom albume použil totiž odkaz zo svojho telefónneho záznamníka a jeho pôvodca, ktorý nechce byť menovaný, podal na speváka kvôli tomu žalobu. Odkaz tam nechal vlani v októbri a 30-ročný Snoop, vlastným menom Calvin Broadus, ho zakomponoval do piesne, v ktorej si berie na mušku svojho rivala, rapového magnáta Sugea Knighta. V odkaze boli výrazy na podporu Snoopa v jeho „vojne o územie“ s Knightom, ktorý bol minulý mesiac prepustený z väzenia, kde si odsedel dva mesiace za porušenie podmienky. Suge Knight je podozrivý zo spojenia s miestnymi gangami a žalobca sa teraz ako autor odkazu obáva o svoj život.
Úmrtie
Minulú sobotu zomrel v Thajsku taliansky lekár Carlo Urbani, ktorý ako prvý rozoznal rýchlo sa šíriaci nový druh zápalu pľúc, SARS. Aj on podľahol tejto smrteľnej chorobe. Štyridsaťšesťročný Urbani sa infekciou nakazil pri práci vo Vietname, v Thajsku sa podroboval liečbe. Urbani, ktorý bol expertom WHO na nákazlivé choroby a pracoval v programoch starostlivosti o zdravie ľudí v Kambodži, Laose a Vietname, diagnostikoval ako prvý SARS u amerického podnikateľa hospitalizovaného v Hanoji. Američan neskôr zomrel. Urbani bol ženatý a mal tri deti. Bol tiež šéfom talianskej sekcie mezinárodnej organizácie Lekári bez hraníc.
Úmrtie
Vo veku 65 rokov v pondelok náhle zomrel maliar Eduardo Urculo, popredný predstaviteľ španielskeho popartu. Príčinou úmrtia bol zrejme srdcový infarkt. Umelec baskického pôvodu kreslil aj komiksy a navrhoval filmové plagáty. Jeho tvorbu charakterizovali typické mužské postavy v klobúku a pršiplášti stojace chrbtom k divákovi. Pred troma týždňami sa Urculo zúčastnil na vernisáži svojej prvej výstavy v Pekingu.
Úmrtie
Vo veku 85 rokov zomrel minulú sobotu Kerim Kerimov, jeden zo zakladateľov sovietskeho kozmického programu. Expert na raketovú technológiu sa už počas 2. svetovej vojny venoval rozvoju raketového programu krajiny. Významne sa podieľal na vysielaní kozmických lodí s posádkou do vesmíru a mal pod patronátom aj výstavbu vesmírnej stanice Mir. Históriu sovietskeho výskumu vesmíru spracoval aj literárne v diele Cesta do kozmu. Až do druhej polovice 80. rokov bol pre zahraničie celkom neznámy, pretože vodcovia bývalého ZSSR chceli identitu prominenta kozmického výskumu utajiť. Kerimovovo meno sa po prvý raz objavilo na stránkach denníka Pravda až v roku 1987, v rámci Gorbačovovej glasnosti.