Volejbalisti sa dostali už aj k loptám

BOJNICE - Slovenských volejbalových reprezentantov čaká koncom augusta v Prešove kvalifikácia na budúcoročné majstrovstvá sveta v Argentíne (súpermi Slovenska budú v boji o jediné postupové miesto Rumunsko, Belgicko a Bulharsko) a od 8. septembra v Ostrav


Tréner slovenských volejbalistov Peter Kalný v kruhu zverencov. ŠTARTFOTO - JÁN SÚKUP



e majstrovstvá Európy.

V rámci prípravy na tieto dva vrcholy roka absolvovali vybraní hráči v uplynulých dňoch náročné kondičné sústredenie vo Vysokých Tatrách a v utorok začali v Bojniciach druhú fázu prípravy. „Pokračujeme aj v naháňaní kondície, ale už to nie je iba neveľmi obľúbená atletická príprava, ale na rad sa dostali aj lopty. Jednoducho, už je to volejbalovejšie,“ povedal asistent reprezentačného trénera Štefan Chrtiansky. Trénerské trio Peter Kalný - Štefan Chrtiansky - Miroslav Vavák má k dispozícii trinásť hráčov. Štrnásty nominovaný Gabriel Chochoľák leží doma s angínou, berie antibiotiká. Hráči denne absolvujú dvojfázový tréning v telocvični a v posilňovni, každý večer majú naordinovanú rehabilitáciu a masáže. „Aktivitou hráčov sme boli príjemne prekvapení už na sústredení na Štrbskom Plese, ani v Bojniciach ich do ničoho nemusíme nútiť. Cítiť u nich maximálne profesionálny prístup,“ pokračoval Štefan Chrtiansky. Druhú fázu prípravy ukončia v nedeľu 29. júla.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Po dvoch dňoch voľna sa volejbalisti SR zídu 1. augusta opäť v Bojniciach. K tréningu pribudnú prípravné zápasy. Ich prvým súperom bude ôsmy tím z minuloročných olympijských hier v Sydney - Austrália. Slovenskí reprezentanti s ním zohrajú tri zápasy - 2., 3. a 4. augusta. „Určite chceme odohrať viac stretnutí. O ďalšom súperovi sa však stále nerozhodlo. Pôvodne to mali byť Poliaci, tí však pred pár dňami vymenili reprezentačného trénera a nový sa ešte nevyjadril. Do úvahy preto prichádzajú Maďari,“ zakončil Štefan Chrtiansky.

(sita)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 587
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 309
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 121
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 339
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 908
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 868
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 390
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu