Ako informovala spravodajkyňa agentúry Reuters, o 4.20 h SELČ dostal opätovný zásah prezidentský palác na západnom brahu rieky Tigris. Palác využíva syn irackého prezidenta Saddáma Husajna, Kusaj, a terčom spojeneckého bombardovania sa stal už v nedeľu krátko po 23.00 h SELČ. Nad niekoľko hektárov veľkým areálom sa vtedy vznášal mohutný stĺp dymu.
"Počuli sme preletieť lietadlá a potom sme počuli dve bomby a protileteckú paľbu. Vidíme, ako z paláca šľahajú plamene," informovala ďalej spravodajkyňa Reuters. Výbuchy boli počuť aj krátko po 6.30 h SELČ.
Americké centrálne velenie v katarskej Dauhe v tlačovom vyhlásení potvrdilo, že cieľom dnešných náletov v Bagdade bolo iracké ministerstvo informácií, na ktoré bola vypálená raketa s plochou dráhou letu Tomahawk. Televízna stanica Abú Dabí odvysielala závery časti horiacej budovy, v ktorej bolo tlačové stredisko.
Po útoku na centrum mesta prepukol neďaleko irackého ministerstva informácií za budovou, označenou v anglickom jazyku ako Shopping Center (Nákupné centrum) rozsiahly požiar, z ktorého stúpali kúdoly dymu. Na záberoch televíznych staníc al-Arabíja a al-Džazíra bolo v priamom prenose vidieť, že Iračania sa pokúšajú oheň uhasiť. Aký objekt horí, nebolo možné určiť. Z formy požiaru sa však dalo dedukovať, že asi sa zapálila priekopa s ropou, ktoré majú komplikovať nálety na mesto.
Spravodajcovia agentúr AFP a Reuters hlásili v noci mohutné výbuchy aj z okrajových častí Bagdadu, kde si svoje obranné pozície vybudovali elitné jednotky Republikánskych gárd. Na spojenecké nálety nepravidelne odpovedala iracká protilietadlová paľba.
Podľa informácií televízie al-Džazíra bombardovali spojenci v nedeľu, aj obytnú štvrť al-Karráda. Pri tomto útoku údajne zahynulo niekoľko civilistov. Spomínaná štvrť je obývaná lepšie situovanými Iračanmi, uviedla al-Džazíra.
V južnom Iraku sa v nedeľu večer zrútil ďalší vrtuľník americkej námornej pechoty. Pri incidente zahynuli traja americkí vojaci, jeden utrpel zranenia. Oznámilo to americké centrálne velenie v katarskej Dauhe.
Podľa Pentagónu nič nenasvedčuje tomu, že by sa vrtuľník typu UH-1 Huey stal cieľom nepriateľskej paľby. Príčina nehody, ktorá sa stala o 19.30 h SELČ, sa vyšetruje. Všetci štyria členovia posádky boli príslušníkmi námornej pechoty.
K nehode došlo pri štarte vrtuľníku z predsunutej základne, kde sa doplňuje palivo a zásoby. Podľa CNN zahynulo od začiatku operácie Šok a hrôza 20. marca najmenej 67 spojeneckých vojakov.