Do Iránu dopadli ďalšie dve rakety z Iraku

Teherán 22. marca (TASR) - Ďalšie dve rakety dopadli na územie juhozápadného Iránu, informovala dnes iránska tlačová agentúra IRNA.

IRNA, odvolávajúca sa na nemenovaného armádneho veliteľa, taktiež oznámila, že americké a britské lietadlá v piatok a dnes počas operácií v južnom Iraku niekoľkokrát narušili vzdušný priestor islamskej republiky. Spojenecké sily zatiaľ tieto správy nekomentovali.

Irán v piatok adresoval protestnú nótu švajčiarskemu veľvyslancovi zastupujúcemu americké záujmy v Teheráne, ako aj britskému veľvyslancovi v reakcii na porušenie jeho vzdušného priestoru spojeneckými lietadlami.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Iránska televízia predtým informovala, že bomba zhodená americkým lietadlom počas kampane v Iraku dopadla na iránske územie v blízkosti mesta Ábádán a spôsobila zranenia dvom osobám.

SkryťVypnúť reklamu

Mesto Ábádán je od irackého mesta Basra vzdialené asi 50 kilometrov východne a leží na brehu rieky Šat al-Arab, ktorá sa vlieva do Perzského zálivu pri pobreží polostrova Fáo. Ten predtým obsadili americké jednotky prenikajúce na územie Iraku z južného Kuvajtu v rámci pozemnej ofenzívy.

Počas bojov o dôležité juhoiracké prístavné mesto Umm Kasr a neďaleký polostrov Fáo americké a britské jednotky zajali 400 až 450 Iračanov.

Spojenecké sily však dnes informovali, že v Umm Kasr, nad ktorým v piatok podľa Washingtonu získali kontrolu, sa ešte stále stretávajú s menším odporom zo strany irackej armády.

Americké tanky dnes zaútočili na iracké sily aj na západnom predmestí Basry. Kapitán amerického námorníctva Andrew Bergen označil tieto nové boje za "rozsiahlu bitku".

SkryťVypnúť reklamu

Hovorca irackej armády medzitým dementoval správy o údajnej kapitulácii veliteľa irackej 51. divízie a jeho zástupcu. Ako uviedol v irackej televízii, celá 51. divízia ešte stále bojuje.

Predstavitelia ministerstva obrany USA predtým informovali, že veliteľ sa vzdal americkej námornej pechote, ktorá postupovala cez púšť na juhu krajiny smerom k Bagdadu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 465
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 115
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 697
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 682
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 019
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 196
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 742
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 554
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu