Podľa televíznej stanice Sky News mali za úlohu "zistiť rozmiestnenie mobilných odpaľovacích rámp (irackých) raketových striel (zem-zem) Scud namierených proti Kuvajtu".
Ďalších niekoľko desiatok stíhačiek vyzbrojených raketovými strelami zem-zem a bombami vzlietlo dnes večer z americkej lietadlovej lode s jadrovým pohonom Theodore Roosevelt nachádzajúcej sa vo východnej časti Stredozemného mora. Smerujú na bližšie nešpecifikovanú podpornú misiu operácie v Iraku, vysvetlil hovorca lietadlových lodí John Oliveira.
Odmietol spresniť cieľ misie aj krajiny, cez ktorých vzdušný priestor multifunkčné stíhačky F/A-18 Hornet a F/14-Tomcat poletia. Novinári nachádzajúci sa na lietadlovej lodi sú viazaní prísnym informačným embargom od počiatku eventuálneho útoku až po návrat lietadiel na loď.
Sea Harrier FA2 britského kráľovského námorníctva sú malé stíhačky-bombardéry s vertikálnym štartom i pristávaním pripomínajúcim vrtuľníky. Sú schopné operovať z lietadlových lodí, ale napríklad aj z jednoduchej nákladnej plošiny či náhodných pristávacích miest. Svojou výnimočnou rýchlosťou - až okolo 1000 km/h - sa nepodobajú na žiadne iné lietadlo. Je to ideálny stroj pre podporu pozemného výsadku a akcií za nepriateľskou líniou. Je vybavený raketovými strelami na obranu materskej lode, bombami navádzanými laserom a 30-mm delom.