Osemdesiatdvaročný Svätý Otec vo svojich komnatách prijal Aznara, silného podporovateľa Washingtonu v postoji k Iraku. Vatikán vo vyhlásení neposkytol bližšie detaily stretnutia.
Po Aznarovom odchode prišiel na stretnutie s pápežom iránsky podpredseda parlamentu Muhammad Réza Chatámí, brat a osobný vyslanec prezidenta Sajjada Muhammada Chatámího. Irán je proti akémukoľvek vojenskému zásahu proti susednému Iraku.
Hlava katolíckej cirkvi opakovane vyzvala na mierové riešenie krízy a vojnu označila za "porážku ľudskosti", podnecovanie terorizmu a náboženských rozkolov.
Stretnutie s pápežom Aznarovi umožnilo, aby prezentoval argumenty, prečo podporuje Washington aj napriek silnej opozícii španielskych katolíckych voličov. Neočakávalo sa, že by Aznar ovplyvnil pápežove názory, len mu mal ako jednej zo svetových morálnych autorít objasniť dôvody, prečo presadzuje odstránenie irackého lídra Saddáma Husajna.
"Jeho Svätosť si veľmi vážim a budem ho pozorne počúvať - tak ako vždy. Ale ak odložím bokom svoje osobné a morálne presvedčenie, musia sa moje politické názory zhodovať s postojmi mnohých, často rovnako dôležitých a úctyhodných osôb, ako je pápež," povedal Aznar v rozhovore pre taliansky denník La Stampa.
Talianske médiá dnes informovali, že americký prezident George W. Bush si nevšíma pápežove prosby za mier. Citovali hovorcu Bieleho domu Ariho Fleischera, ktorý vyhlásil, že Busha neovplyvnia názory Svätého Otca.
Pápež už o irackej kríze tento mesiac rokoval s britským premiérom Tonym Blairom, irackým viceprezidentom Tárikom Azízom, nemeckým ministrom zahraničných vecí Joschkom Fischerom a generálnym tajomníkom OSN Kofim Annanom. Začiatkom februára tiež do Bagdadu vyslal špeciálneho vyslanca, ktorý mal Husajna žiadať o úplnú spoluprácu so zbrojnými inšpektormi OSN.