Paríž 26. februára (TASR) Nielen inflácia a negatívne finančné javy znepokojujú Európsku centrálnu banku (ECB). Banálny počítačový vírus vyvolal v pondelok obavy vo významnej európskej finančnej inštitúcii, keď zablokoval počítače. Ako informuje v dnešnom čísle denník Libération, vírus sa zahniezdil dokonca aj v počítači prezidenta ECB Wima Duisenberga.
Do informačného systému ECB sa vírus dostal ráno a špecialistom trvalo celých päť hodín, kým očistili všetky osobné počítače. Počas ich čistenia nebolo možné posielať elektronickú poštu do banky, ale ani v rámci jej vnútornej siete. Ani jedna dôležitá funkcia ECB nebola vírusom postihnutá, len pracovníci banky nútene znížili svoju produktivitu práce, podotýka denník.
Hovorca ECB nechcel oznámiť presný názov vírusu, ani nepotvrdil, či išlo o vírus LoveGate, ktorý v pondelok zaplavil vo svete množstvo osobných počítačov. "Nemáme nijaký konkrétny dôvod myslieť si, že by išlo o cielený útok na ECB," citoval hovorcu denník.