Existuje vykorisťovanie zamestnancov zamestnávateľmi? Áno.
Niektorí zamestnávatelia vyplácajú pracovníkom iba minimálnu mzdu a ďalšie peniaze im dávajú bokom. Oficiálne im minimálnu mzdu vyplácajú podľa zmluvy.
Takéto praktiky poznajú najmä v chudobnejších regiónoch. Je to najrozšírenejšie v oblastiach služieb - reštaurácie, penzióny, krčmy, ale niečo sa dá nájsť aj v oblasti drevárskych firiem (píly) a textilu.
Anonymne po dedinách ľudia porozprávajú o praktikách zamestnávateľov, ale oficiálne nechcú povedať nič. Boja sa, že prídu o prácu.
Čo zamestnancom a zamestnávateľom hrozí, keď takto pracujú? Prečo zamestnanci mlčia? Čo na to hovoria odborári?
A čo ministerstvo práce?
Koľko percent ľudí oficiálne zarába menej ako 6-tisíc hrubého?
Čítajte v stredu denník SME a nájdete v ňom aj prílohu Výhodný nákup, kde sa dozviete, aké ceny potravín a výrobkov sú v jednotlivých supermarketoch.