Plávanie: je vhodné počas celého tehotenstva. Odporúča sa však neplávať vo verejných bazénoch, ale v takých, kde sa robia kurzy plávania s batoľatami. Ak je v okolí len verejný bazén, môže pomôcť použitie tampónu pri plávaní. Lekár môže ešte poradiť prípravok, ktorý zníži riziko infekcie a neohrozí dieťa. Takéto prípravky sa dajú použiť po plávaní na výplach pošvy.
Cyklistika: vhodné, avšak približne v štvrtom mesiaci sa odporúča nebicyklovať už vonku, ale radšej na stacionárnom bicykli. Pri bicyklovaní sa totiž mení ťažisko, zhoršuje sa stabilita a hrozí pád.
Loptové hry: (volejbal, basketbal, tenis…) nevhodné, mohli by vás trafiť loptou do brucha. Soft tenis s mäkkou loptičkou môže byť, ale pozor na skoky a otrasy.
Behanie: neodporúča sa, kvôli otrasom. Ak je žena zvyknutá behať, telo jej povie, kedy stačí, otrasy nebudú príjemné, môže mať závraty, vtedy treba hneď prestať.
Lyžovanie, korčuľovanie: nevhodné, hrozí pád.
Snowboard: úplne nevhodné, ťažisko sa mení a udržať stabilitu na snowboarde je náročné.
Bežkovanie: nevylučuje sa, ale pozor, nie prudké zjazdy, kde je väčšie riziko pádu.
Sex: je vhodný, samozrejme, obom partnerom musí byť príjemný. Treba byť opatrnejší v prvých troch mesiacoch. Vo vyššom štádiu tehotenstva treba zvoliť vhodnú polohu, aby sa netlačilo na bruško. Vhodná je poloha zozadu, zboku, v sede, stimulácia rukami.
Pri všetkých športoch však treba dbať na to, aby sa žena veľmi nezadýchala. Ak nemá dosť kyslíka ona, nemá ho ani dieťa. Cvičenie nemôže spôsobiť postihnutie dieťaťa, ak sa však žena prepína, hrozí potrat.