Handlová/Prievidza 4. februára (TASR) - Prvý vlak, naložený uhlím, určeným na zásobovanie obyvateľstva a ostatných maloodberateľov palivom, sa zo železničnej stanice (ŽS) v Handlovej pohol o 23.00 h. Nakládka a expedícia uhlia dnes podľa informácie prednostu stanice Jána Knapeka pokračuje bez problémov. Na trati smerom do Hornej Štubne museli prekontrolovať štyri železničné tunely, pretože za tri dni sa v nich zo stekajúcej vody vytvorili až dvojmetrové kvaple. Trať však bola prejazdná.
Nákladné vlaky ako prvé odišli aj z východiskovej ŽS v Prievidzi. Prednosta stanice Vladimír Barčiak pre TASR potvrdil, že dopravu po prerušení štrajku obnovili železničiari veľmi rýchlo. Napriek protestu sa totiž rušňovodiči o svoje stroje starali, aby boli kedykoľvek pripravené vyštartovať. Rovnako udržiavali aj všetky výhybky, pretože na hornej Nitre už dva dni intenzívne sneží.
Od rána vypravujú osobné vlaky podľa platného cestovného poriadku. Prvý odišiel smerom do Topoľčian krátko pred pol piatou. Žiadny vlak neprešiel po zrušenej lokálnej trati do Nitrianskeho Pravna. Redukcia ostatných vlakových spojov sa dotýka rýchlikov do Bratislavy a späť, no iba počas víkendových dní.