Hokej sa v sobotu spojil v Zápase hviezd

PARDUBICE - Keď štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času trenčiansky obranca Normuds Sejejs delovkou do vinkla znížil stav zápasu hviezd českých a slovenských extraligistov na 6:5 zdalo sa, že ako to býva v exhibíciách, hokejový duel sa skončí ...

Miroslav Šimonovič v bránke Výberu slovenskej Extraligy zneškodnil nájazd českého útočníka Petra Sýkoru v prvej tretine sobotňajšej hokejovej exhibície v Pardubiciach. Domáci tím vyhral 7:5. FOTO TASR - PAVEL NEUBAUER

PARDUBICE - Keď štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času trenčiansky obranca Normuds Sejejs delovkou do vinkla znížil stav zápasu hviezd českých a slovenských extraligistov na 6:5 zdalo sa, že ako to býva v exhibíciách, hokejový duel sa skončí remízou. Vzápätí mal po sóle šancu na vyrovnanie skúsený Kolník, ale keď neprekonal brankára Málka, na druhej strane najlepší strelec českej Extraligy Jan Marek siedmym gólom definitívne poistil víťazstvo domáceho mužstva. Vydarenú premiéru tohto podujatia ocenilo takmer zaplnené hľadisko pardubickej Arény aplauzom, v meste perníkov padali hráčom za odmenu na ľad sladkosti. Hráči českej Extraligy vyhrali aj sprievodné súťaže zručnosti: obranca Martin Hlavačka o najdlhšiu strelu popri mantineli, Petr Sýkora o najrýchlejšieho korčuliara na jedno kolo a Roman Málek o najlepšieho brankára pri nájazdoch súperových hráčov.

V typickom exhibičnom zápase mysleli obidve mužstvá predovšetkým na útok, hralo sa bez kontaktu, akcie sa prelievali od jednej bránky k druhej. V prvej tretine vynikli brankári Svoboda aj Šimonovič, na prvý puk v sieti čakali diváci až do 19. minúty, ale potom sa už vrece s gólmi roztrhlo a fanúšikovia odmenili aj rýchle kombinácie. Na ľade hral prím domáci česko-slovenský útok Hudler - Pucher - Uram.

Výber českej Extraligy - Výber slovenskej Extraligy 7:5 (1:1, 3:3, 3:1)

Góly a prihrávky: 19. Uram (Hudler, L. Procházka), 23. Hudler (Uram), 26. Uram, 28. Sup (Hejda), 48. Burger (P. Sýkora), 55. Kratěna (P. Kadlec), 59. Marek (Kratěna, Sup) - 20. Kroták (Vantroba, Škovira), 23. Cíger (Kolník), 25. Kapuš, 37. Ivičič (Jánoš, Cíger), 56. Sejejs (Hanzal).

Pred 7856 divákmi rozhodoval Mihálik (SR), bez vylúčenia.

Výber českej Extraligy: A. Svoboda (30. Málek) - M. Sýkora, F. Kučera, L. Procházka, Hlavačka, Výtisk, F. Ptáček, P. Kadlec, Hejda - Hudler, R. Král, Moravec - P. Sýkora, Uram, P. Pucher - Zadina, Burger, Marek - Kratěna, Sup, Pletka.

Výber slovenskej Extraligy: Šimonovič (30. Križan) - Sejejs, Heš, Kledrowetz, Vantroba, Kowalczyk, Ivičič, Starosta, Nádašdi - Hanzal, Kukumberg, Kroták - Škovira, Rataj, Kmiť - Kolník, Jánoš, Cíger - Kapuš, Kořínek, Weissmann.