Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Druhý Handzušov víťazný gól v rade

NEW YORK - Michal Handzuš opäť zariadil výhru Philadelphie. Po víťaznom góle v sobotňajšom stretnutí NHL proti Tampe Bay (3:2) sa slovenskému útočníkovi rovnaký kúsok podaril aj v nedeľu. Vďaka Handzušovmu gólu päť minút pred koncom vyhrali Flyers na ...

Slovenský hokejista Michal Handzuš (vľavo) z Philadelphie Flyers sa teší so spoluhráčom Donaldom Brashearom z gólu, ktorý strelil New Yorku Rangers v tretej tretine zápasu NHL v Madison Square Garden. Flyers vyhrali 4:2. FOTO - TASR/AP

NEW YORK - Michal Handzuš opäť zariadil výhru Philadelphie. Po víťaznom góle v sobotňajšom stretnutí NHL proti Tampe Bay (3:2) sa slovenskému útočníkovi rovnaký kúsok podaril aj v nedeľu. Vďaka Handzušovmu gólu päť minút pred koncom vyhrali Flyers na ľade New Yorku Rangers 4:2. Domáci tím začal dobre, ovládol hru v prvej tretine, po ktorej viedol 2:0. Cez prestávku však tréner Philadelphie Ken Hitchcock zvýšil v šatni hlas a hostia duel otočili.

„To, čom som povedal v šatni, by sa určite nemohlo objaviť v televízii na rodinnom kanáli,“ povedal Hitchcock, ktorého mužstvo prehrávalo po prvej tretine na strely na bránku 8:20. V druhej časti hry Flyers hru zlepšili a vyrovnali. Rozhodnutie potom prišlo po chybe 42-ročného kapitána Rangers Marka Messiera, ktorý stratil pri bránke puk, čo Handzuš využil na strelenie 14. gólu v sezóne. „Môj zámer bol vystreliť na bránku a pokúsiť sa o dorážku. Podarilo sa. Dnes to nebol z mojej strany dobrý výkon, priklonilo sa ku mne šťastie,“ povedal Handzuš, ktorému na presný zásah nahrávali Donald Brashear a Radovan Somík. „Puk skákal okolo mojich nôh, ale než som ho stihol dostať preč, niekto mi ho zobral,“ opísal situáciu Messier. Philadelphia vyhrala osem z posledných deviatich zápasov. Alexej Jašin zaznamenal gól a asistenciu pri triumfe New

Yorku Islanders 4:1 nad Atlantou. Pre ruského hviezdneho centra to bol len 12. gól sezóny. „Musím sa cez to dostať. A to sa dá len tvrdou prácou. Niekedy sa vám darí, inokedy nie, ale snažím sa hrať čo najlepšie a pomôcť mužstvu,“ povedal Jašin, ktorý dvakrát pokoril v NHL 40-gólovú hranicu. Atlanta nemohla už tretí súboj rátať s Ľubošom Bartečkom. Slovenský krídelník má totiž poranené slabiny a v tejto sezóne odohral pre zranenia zatiaľ len 13 zápasov. (sita)