Počas procesu vykradli Boržovmu advokátovi auto

KOŠICE – Včerajšie pojednávanie v procese s ôsmimi boržovcami malo rýchly spád. Pred senátom Krajského súdu v Košiciach, ktorému predsedá Karol Kučera, vypovedali štyria obžalovaní. Podľa obžaloby, Dušan B. a spol. spáchali ako organizovaná skupin

KOŠICE – Včerajšie pojednávanie v procese s ôsmimi boržovcami malo rýchly spád. Pred senátom Krajského súdu v Košiciach, ktorému predsedá Karol Kučera, vypovedali štyria obžalovaní. Podľa obžaloby, Dušan B. a spol. spáchali ako organizovaná skupina tri vraždy a ďalšie trestné činy, za ktoré im hrozia tresty odňatia slobody od 12 do 15 rokov. Všetci tvrdili, že sa cítia nevinní. V závere včerajšieho dňa súd vytýčil ďalšiu stratégiu. Do konca tohto týždňa senát ešte vypočuje zvyšných dvoch z celkového počtu deviatich obžalovaných a udelí slovo aj poškodeným.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Očakáva sa, že s veľkým záujmom médií by sa mohli stretnúť vyjadrenia manželky zavraždeného Karola Kolárika, poškodenej Eleonóry Kolárikovej k výpovediam jednotlivých obžalovaných.

Po štvortýždňovej prestávke sa pojednávanie znova začne 17. februára a potrvá do 3. marca, pričom na programe bude vypočúvanie svedkov.

Súd narušil incident, pri ktorom neznámy páchateľ počas pojednávania vykradol Škodu Octavia Boržovho advokáta JUDr. Jána Gregu. Vozidlo bolo zaparkované na Žriedlovej ulici za budovou súdu. Páchateľ z neho ukradol kožený kufrík a autorádio. Policajný zdroj, ktorý si neželel byť menovaný, uviedol, že v kufríku boli aj listiny týkajúce sa procesu.

Včera sme oslovili JUDr. Gregu a opýtali sa na jeho stanovisko. „Nebudem sa k tomu vyjadrovať, môžem iba potvrdiť policajnú správu o krádeži kufríka a autorádia.“ Na otázku, či v kufríku boli spisy, týkajúce sa procesu s jeho klientom, JUDr. Grega neodpovedal. (tasr, ss)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 587
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 309
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 121
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 340
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 911
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 870
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 389
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu