Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

NBA: excelentný výkon Duncana

Jediné víťazstvo hostí v utorkovom programe basketbalovej NBA zaznamenalo Toronto vo Washingtone (84:75). Na snímke zakončuje rozohrávač Washington Wizards Michael Jordan svoj únik, s číslom 4 je Jelani McCoy z Toronto Raptors. FOTO – REUTERS

NEW YORK – Šláger basketbalovej NBA sa hral v San Antoniu, kde domáci vyhrali nad Phoenixom po predĺžení 108:100. Skvelý bol krídelník Spurs Tim Duncan, ktorý si pripísal 38 bodov, 16 doskokov, 9 asistencií a päť blokov. V nadstavenom čase nastrieľal osem zo štrnástich bodov svojho tímu.

Vo zvyšných štyroch stretnutiach sa až na jednu výnimku presadili domáce tímy. New York vrátil Chicagu prehru z predchádzajúceho dňa a odsúdil ho k sedemnástemu neúspechu za sebou na palubovkách súperov.

V Milwaukee diváci ováciami privítali svojho bývalého hráča Glenna Robinsona, ktorý však pre zranenie do hry nezasiahol. Domáci tím nakoniec zdolal Atlantu 97:88. Miami Heat prelomili šesťzápasovú šnúru prehier, keď zdolali silný Detroit tesne 88:85 aj vďaka tomu, že hosťujúci John Barry nepremenil tri sekundy pred koncom trojkový strelecký pokus.

Jediné utorkové víťazstvo hostí si pripísalo Toronto, ktorému k triumfu vo Washingtone 84:75 výrazne pomohli aj nové posily Rafer Alston a Damone Brown (obaja po 13 bodov). Michael Jordan toho tentoraz veľa nepredviedol, v druhom polčase premenil len tri strelecké pokusy z dvanástich, v poslednej štvrtine dokonca jediný.