V Moskve rušno ako počas olympiády

MOSKVA – Svoje prvé dojmy po prílete slovenskej delegácie do dejiska 112. zasadnutia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) v Moskve opísal generálny tajomník SOV Martin Benko slovami: „Hoci slávnostné otvorenie 112. zasadnutia MOV bude až vo štv

MOSKVA – Svoje prvé dojmy po prílete slovenskej delegácie do dejiska 112. zasadnutia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) v Moskve opísal generálny tajomník SOV Martin Benko slovami: „Hoci slávnostné otvorenie 112. zasadnutia MOV bude až vo štvrtok, v Moskve už pôsobí asi 2500 zo 6000 prihlásených účastníkov. Už na Letisku Šeremetevo to vyzeralo ako keby Moskva usporadúvala olympijské hry.“

Slovenský člen MOV Vladimír Černušák a jeho dvaja hostia predseda SOV František Chmelár a Martin Benko sa ubytovali v hlavnom hoteli Meždunarodnaja, ktorý je súčasťou World Trade Centra, kde sú sústredené všetky rokovania. „Na hoteli je obrovský transparent, ktorý vyzdvihuje, že je to Samaranchov rok a vo foyeri hotela sa nachádza vkusná výstava, ktorá zachytáva činnosť odchádzajúceho predsedu MOV od jeho začiatkov ako barcelonského hokejového brankára až po vyše dvadsaťročnú cestu na čele olympijského hnutia,“ líči M. Benko.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Prvý deň nášho pobytu sme stihli prezentáciu všetkých piatich kandidátov na OH 2008. V porovnaní s predchádzajúcimi sú to však veľmi skromné prezentácie, čo je akiste ozvena nedávnych reformných krokov MOV. Z rozhovorov a pozorovaní usudzujem, že Peking sa zdá byť veľmi silný až neotrasiteľný kandidát. Podstatne vyrovnanejšia je situácia vo voľbe nového predsedu MOV. Hneď v prvý deň sme mali možnosť hovoriť s maďarským kandidátom Pálom Schmittom a Kanaďanom Dickom Poundom, ďalšie rozhovory náš čakajú v najbližších dňoch,“ dodal generálny sekretár SOV. (tasr)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 608
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 352
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 723
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 176
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 373
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 828
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 895
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 348
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu