Najpredávanejšou nahrávkou minulého roku sa v USA stal album The Eminem Show od bieleho detroitského rapera Eminema. Predalo sa ho viac ako 7,6 milióna nosičov a ako jediný zo svetových titulov prekročil päťmiliónovú hranicu. Za ním sa umiestnil americký rapper Nelly, hviezdy a hviezdičky Jennifer Lopez, Avril Lavigne, Pink, country divy z Dixie Chicks alebo soundtrack k filmu 8 Mile – ten patrí opäť Eminemovi.
Kontroverzný biely raper je postrachom výchovy tínedžerov, ale podľa americkej tlače je jediným interpretom s vrodenou aroganciou, ktorý má predpoklady, aby nás zdvihol zo sedačiek.
V mori umelého popu sa vrátil Bruce Springsteen s novým albumom The Rising, na ktorom spracoval témy 11. septembra. Silná kolekcia piesní, nahraná jeho sprievodným E Street Bandom ašpiruje na nahrávku roku. Do popredia sa dostala džezová speváčka Norah Jones.
Zo starších ročníkov sa pripomenul Tom Petty, Neil Young alebo Johnny Cash. Z alternatívneho rocku trend udávali Moby, Beck, The Flaming Lips, Wilco alebo Red Hot Chili Peppers.
Podľa AP sa v USA najviac darilo hip-hopu a country. Britská televízna súťaž Pop Idol spôsobila, že na ostrovoch podľa BBC zavládla popová epidémia. Tú podporili jednodňové hity od umelých dievčat zo Sugarbabes a Atomic Kitten.
Briti sa zaľúbili do mladíkov z Coldplay, ostrovná tlač hýčkala indierockerov The Doves alebo The Corals, experimentátorských The Streets a presadzovala nový retrorockerský vietor v podaní švédskych The Hives alebo austrálskych The Vines.
Novinkami s príchuťou starých čias sa pripomenuli Elvis Costello, Robert Plant, Mark Knopfler, David Bowie a posmrtne aj George Harrison.
Fanúšikom Elvisa sa splnil tajný sen. Kráľ vstal z mŕtvych, jeho stará zremixovaná pieseň A Little Less Conversation vyhrala 25 rokov po jeho smrti britskú hitparádu. Okrem toho Liam Gallagher z Oasis stratil v mníchovskom bare zuby, Michael Jackson vystrkoval dieťa z balkóna a najznámejšou rodinou sveta sa stali televízni Osbournovci. Napriek novým trendom si starý kontinent spokojne pobrumkával Aserejé od španielskych Las Ketchup.
PETER BÁLIK