Parlament bude rokovať o návrhu KSS na vypísanie referenda o vstupe SR do NATO

Bratislava 12. januára (TASR) - Návrh poslancov Komunistickej strany Slovenska na prijatie uznesenia o vypísaní referenda o vstupe SR do NATO je jedným ...

Bratislava 12. januára (TASR) - Návrh poslancov Komunistickej strany Slovenska na prijatie uznesenia o vypísaní referenda o vstupe SR do NATO je jedným z 22. bodov programu 5. schôdze parlamentu, ktorá sa začína v utorok 14. januára. Vzhľadom na nízky počet zaradených materiálov sa dá predpokladať, že sa skončí v piatok 17. januára.

Poslanci by sa však opäť mali zísť v utorok 21. januára, aby schválili znenie referendovej otázky o vstupe SR do Európskej únie. Plebiscit by sa mal uskutočniť v polovici mája. Spojenie tohto referenda s hlasovaním o vstupe SR do NATO predstavitelia vládnej koalície odmietajú.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Okrem návrhu na vypísanie všeľudového hlasovania o vstupe krajiny do aliancie sa zákonodarcovia budú v prvom čítaní venovať aj vládnemu návrhu novely zákona o zdravotnej starostlivosti. Parlament mal v závere minulého roku možnosť rokovať o podobnej úprave pripravenej skupinou poslancov, ale pre neujasnenosť niektorých ustanovení ju zo zasadania NR SR stiahli.

V prvom čítaní vláda predkladá aj novely stavebného zákona, zákona o zriadení Slovenského strediska pre ľudské práva a o štátnej službe. V prvom čítaní sa bude rokovať aj o jednom poslaneckom návrhu novely zákona o pamäti národa. O ďalších štyroch legislatívnych iniciatívach poslancov sa bude diskutovať už v druhom čítaní. Ide o novely zákona o správe daní a poplatkov, o daniach z príjmov, o povinnom zmluvnom poistení motorového vozidla a o Zbierke zákonov.

SkryťVypnúť reklamu

Dôležitým bodom rokovania bude aj voľba ústredného riaditeľa Slovenskej televízie (STV). Rada STV navrhla Richarda Rybníčka, ktorý v záverečnom kole získal väčšiu podporu ako Vladimír Červenák. Parlament by mal rozhodnúť aj o zostávajúcom členovi Rady pre vysielanie a retransmisiu, viceprezidentovi Prezídia FNM či členovi Dozornej rady Fondu detí a mládeže.

Poslanci by mali hlasovať tiež o návrhu na predĺženie pôsobenia ženijnej jednotky ozbrojených síl Slovenskej republiky v rámci operácie Trvalá sloboda v Afganistane do 31. augusta 2003.

*ad som

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 516
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 186
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 701
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 826
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 980
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 676
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 786
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 487
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu