
Nervózne i dramatické bolo ženské štvrťfinále v Sydney. Víťazná Američanka Lindsay Davenportová (na snímke vľavo) od zlosti zopár ráz takto vyhodila raketu do vzduchu. Naša Daniela Hantuchová prejavovala rozčarovanie z nevydareného úderu častejšie grimasou. FOTO - TASR/EPA
Druhý set vyhrala 6:3 a v treťom viedla nad Američankou 4:2. Bývalá svetová jednotka napokon set dotiahla do tajbrejku, v ktorom mala pevnejšie nervy. Davenportová v ňom prehrávala 1:3, no šnúrou šiestich bodov po sebe strhla víťazstvo na svoju stranu. Hantuchová sa s turnajom rozlúčila dvojchybou.
Lindsay sa vlani trápila so zranením päty, no v Sydney včera hýrila pohybom. Slovenku ničila aj prvým podaním, ktoré jej mimoriadne vychádzalo. „Je zadosťučinením vyhrať po tak zle rozohranom zápase. Hrala som na hranici rizika a v takých prípadoch vám údery nie vždy vychádzajú, no dnes stálo pri mne aj šťastie,“ zhodnotila stretnutie Davenportová, ktorá upravila stav vzájomných súbojov s Hantuchovou na 2:0.
Čerstvo zasnúbenú Davenportovú (s mladším bratom svojho trénera Ricka Leacha Johnom) čaká v semifinále Tatiana Panovová. Ruská tenistka v osemfinále stopla najvyššie nasadenú Američanku Capriatiovú a včera pohodlne zvíťazila aj nad Barabanščikovou z Bieloruska. Druhé semifinále bude čisto belgickou záležitosťou. Po výhre Clijstersovej nad Američankou Rubinovou a Heninovej-Hardennovej nad Juhoafričankou Coetzerovou. „Belgicko zostáva malou krajinou, ale aj my dve sa tu v Austrálii pokúsime dokázať, že jej reprezentanti dokážu veľké veci,“ vyhlásila Heninová.
Najľahšiu cestu v mužskom štvrťfinále mal Kórejčan Hjung-Taik Lee, Rus Marat Safin pre bolesti pravého ramena na zápas nenastúpil. „Nie je to nič vážne, ale musím na pár dní vysadiť. Doktor na tom trval,“ poznamenal ruský tenista, ktorý tak podľa odborníkov otvoril cestu za celkovým víťazstvom Španielovi Juanovi Carlosovi Ferrerovi. Na turnaji o prekvapenia núdza nie je. Španiel je jediným z nasadených hráčov, ktorý prežil štvrťfinále. „Motiváciu mám veľkú. Ak to tu vyhrám, mám šancu priblížiť sa k postu svetovej jednotky,“ poznamenal Ferrero, momentálne štvrtý hráč sveta, ale s minimálnou stratou na tretieho Safina.
(reuters, trh)