Sláviu UK zdobila bojovnosť

BRATISLAVA - Volejbalistky Slávie UK Bratislava zvíťazili vo včerajšom dôležitom zápase 4. kola Top Teams Cupu na vlastnej palubovke nad rakúskym majstrom SVS Kuoni Viedeň 3:1 a udržali si šance na druhé postupové miesto do štvrťfinále.

Hráčky osemnásobného majstra Slovenska dali lekciu favoritovi, ktorý má v základnej šestke päť legionárok a aj šiesta Brandstetterová je naturalizovaná Ruska (za slobodna Ananievová), najmä v bojovnosti.

V prvom sete začali slávistky mimoriadne koncentrovane, darilo sa im najmä podanie. Slovenský tréner Viedne Vladimír Sirvoň, bývalý skvelý nahrávač slávnej ČH Bratislava, vybral v rýchlom sete dva oddychové časy, ale jeho hráčky nenachádzali na pestrú hru domácich recept. Viedenčanky vyviedlo na chvíľu z miery aj zranenie českej nahrávačky Novákovej na prste, pre ktoré niekoľko minút strávila na lavičke v opatere fyzioterapeuta. Jej návrat už stratu prvého setu neodvrátil, slávistky boli o triedu lepšie.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Dramatickejší druhý set mal spočiatku rovnaký scenár, ale „Rakúšanky“ burcované trénerom pridali na razancii, prvýkrát v zápase sa ujali vedenia (15:14) a vcelku jasne set získali (25:19).

Tretia časť mala vyrovnaný priebeh až do stavu 18:18, záver zvládli lepšie Bratislavčanky najmä vďaka smečiarskym schopnostiam Soaresovej a kvalitným blokom dvojice Tomašeková - Repáková.

A potom sa diváci dočkali šľahačky. Vo štvrtom sete prehrávala Slávia UK 20:24, ale nevídanou bojovnosťou a pritom chladnou hlavou odvrátila päť setbalov súperiek a svoj druhý mečbal premenila vo vytúžené víťazstvo.

Výsledky 4. kola: Slávia UK Bratislava - SVS Kuoni Viedeň 3:1 (20, -19, 19, 26), 88 min, pred 400 divákmi rozhodovali Dvořák a Fink (obaja ČR). Zostavy - Slávia UK: Máleková, Repáková, Vargová, Soaresová, Tomášeková, Székelyová (libero Kleskeňová, Bognárová). Viedeň: Nováková, Schwobová, Ma Li-hua, Konečná, Brandstetterová, Fiedlerová (Binderová, Rimserová, Wagnerová). KP Brno - Arke Pollux Oldenzaal 0:3 (-18, -21, -23), 72 min, 600 divákov.

SkryťVypnúť reklamu

Slávia UK privíta o týždeň 16. januára vedúci tím skupiny holandský Oldenzaal.

Tabuľka 2. skupiny

1. Oldenzaal 4 4 0 12:3 8

2. Viedeň 4 2 2 9:8 6

3. Slávia UK 4 2 2 8:8 6

4. Brno 4 0 4 2:12 4

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 596
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 326
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 719
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 143
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 352
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 874
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 883
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 369
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu