a on zväčša prikývne. Raz sa mi však stalo, že keď som s kočíkom nastúpila, z kabínky vyšiel šofér a rozkričal sa: ‘Ty krava sprostá, čo tu stojíš, ako taká svätá.‘ S podobnými prívlastkami pokračoval: ‘tak kam s tým kočíkom ideš?‘ Snažila som mu zakričať, ale nerozumel, alebo nechcel rozumieť. Keďže som nebola ochotná nechať stáť kočík uprostred autobusu, pomohol mi nejaký mladík. Išiel a nahlásil šoférovi moju konečnú.“
Eva Johanová: „Celú materskú dovolenku som radšej nešla nikam autobusom, aby som nemusela ľudí prosiť, aby mi pomohli s kočíkom. Radšej som bola päť rokov zavretá v Petržalke. Ak som vyslovene potrebovala niekam ísť, napríklad keď som išla do knižnice, radšej som išla kilometre pešo s kočíkom. Teraz, keď to sledujem, sú dobrí aj zlí šoféri, niektorí vezmú do autobusu aj tri kočíky, niektorí radšej ani jeden.“
Andrea Hercegová: „Keď som išla do obchodov, najmä do potravín, bežne sa stávalo, že tam mali napísané: Zákaz vstupu s kočíkom. Dokonca ma poslali s kočíkom preč aj z jednej banky.“
Richard P.: „To mám všetko vymenovať? Problém je zísť z chodníka, prejsť cez niektoré križovatky, nedostanete sa do podchodu. Naposledy sme napríklad chceli ísť na výstavu na Bratislavský hrad. Kočík sme si museli vyniesť po schodoch a pani na nás ešte zavolala, aby sme dali pozor a nerobili šmuhy.“
Miriam Z.: „Mother friendly sú len supermarkety, Aupark, Polus, Ikea. Majú detský kútik, pokojné miesto na dojčenie, žiadne bariéry. Majú sa mamy a rodiny stretávať len tam?“ (haj)