Mnohé horoskopy zostavené pre kráľovské a aristokratické kruhy sa zachovali dodnes, peknú zbierku obsahujú zborníky teológa a mnícha Junctiniusa, ktorý väčšinu svojho života zasvätil štúdiu astrológie.
Filip II. Španielsky bol známy tým, že sa vo svojich rozhodnutiach spoliehal na rady astrológov. V roku 1555 sa radil o možnom výsledku vojny v Taliansku a medzi svojich najslávnejších astrológov počítal hermetika Johna Deea.
Rady astrológov počúvala aj Katarína Medicejská, patrila k mocným, ktorí dali na slová slávneho Nostradama.
Michael Nostradamus v roku 1555 uverejnil prvú časť svojich Centúrií, predpovedí, ktoré sa stali najslávnejšou francúzskou knihou 16. storočia. Vo svojom liste francúzskemu kráľovi Henrichovi II., ktorému proroctvá venoval, píše, že kniha nie je pre tupcov a nevzdelancov. Napriek tomu, alebo práve preto, bola preložená do všetkých jazykov sveta, a popri Biblii sa ako jediná od svojho vzniku ustavične vydáva, hoci bola dvesto rokov na indexe katolíckej cirkvi.
Slávu si Nostradamus užil ešte za svojho života, okrem iného aj preto, že sa splnila jeho predpoveď o Henrichovej smrti v roku 1559, ktorú v knihe podrobne opísal. Okrem toho upozorňoval na absolutizmus vo Francúzsku, turecké vojny, francúzsku revolúciu a popravu kráľovskej rodiny, predpovedal, že zjednotené Nemecko sa stane cisárstvom. Keď si to človek správne vyloží, predpovedal aj prvú svetovú vojnu, októbrovú revolúciu v Rusku, občiansku vojnu v Španielsku, uchopenie moci Hitlerom a druhú svetovú vojnu, vznik štátu Izrael a dokonca i vojnu v Perzskom zálive.