Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

NHL: Gáborík bodoval šesťkrát za sebou

Brendan Witt (vľavo) z Washingtonu v súboji so slovenským útočníkom v drese Ottawy Mariánom Hossom. Zo stretnutia NHL Washington – Ottawa 1:1. FOTO – REUTERS

NEW YORK – Zámorská NHL pokračovala v noci na stredu ďalšími deviatimi zápasmi. Predstavilo sa v nich 12 slovenských hokejistov, ktorí spoločne nazbierali 6 bodov (3+3), pričom Kristián Kudroč z Tampy a Ronald Petrovický z Calgary zaznamenali návraty do tímov z najvyššej súťaže.

Slovenský nováčik v drese Minnesoty Marián Gáborík bodoval už v šiestom zápase za sebou, no ani jeho gól a asistencia nestačili na víťazstvo vo Vancouvri (2:3 po predĺžení). Počas svojej bodovej šnúry nazbieral Gáborík štyri góly a štyri asistencie. „Z nášho hľadiska to bol veľmi dobrý zápas, ale nemali sme tráviť tak veľa času na trestnej lavici,“ konštatoval po zápase Gáborík a dodal: „V opačnom prípade sme pokojne mohli zvíťaziť.“ Na jeho úvodný gól odpovedal Druken práve po chybe Ľubomíra Sekeráša za bránkou Wild. Napriek tomu skončil skúsený slovenský zadák s jedným plusovým bodom.

Desiaty zápas s čistým kontom v kariére vychytal brankár Storr, ktorému pomohli i bezchybne hrajúci spoluhráči. Dallasu nadelili osem gólov (8:0), na ktorých sa podieľalo sedem hokejistov, z toho i dvaja Slováci. Jozef Stümpel strelil prvý gól, Žigmund Pálffy zvýšil po prihrávke Ľubomíra Višňovského na 2:0. Višňovský bol na ľade pri štyroch góloch domácich. Kings prerušili trojzápasovú sériu prehier, k čomu im pomohla i slabšia koncentrácia Belfoura v úvode stretnutia, keď z deviatich striel pustil za chrbát tri. Bez gólu vyšiel Dallas zo zápasu s L. A. naposledy v roku 1994.

Do zostavy sa po úvodnom stretnutí Calgary v ročníku vrátil slovenský útočník Ronald Petrovický s vyliečeným zápästím. Proti Edmontonu (3:5) odohral takmer 9 minút, no pripísal si iba dvojminútový trest za nešportové správanie. Jediný Slovák, ktorý je zo slovenského kvarteta v kádri St. Louis fit, Ladislav Nagy sa jedinou strelou v stretnutí s Bostonom (1:5) nepresadil.

Vancouver – Minnesota 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0), góly: 32. Druken, 46. Klatt, 62. Öhlund – 16. GÁBORÍK, 36. Gavey (GÁBORÍK), strely na bránku: 34:20, 13 948 divákov.

San Jose – Colorado 1:3 (1:1, 0:0, 0:2), 2. Koroľuk – 3. Podein, 47. Drury, 54. Nieminen, 26:22, 17 496. Calgary – Edmonton 3:5 (1:1, 1:0, 1:4), 19. Lowry, 33. Savard, 57. Iginla – 5. Poti, 46. Brewer, 47. Carter, 48. Carter, 60. Moreau, 25:30, 17 139. Boston – St. Louis 5:1 (3:0, 1:1, 1:0), 7. Samsonov, 18. Rolston, 20. Axelsson, 39. Guerin, 52. Axelsson – 34. Mayers, 31:28, 16 809. New Jersey – Detroit 3:1 (0:1, 3:0, 0:0), 9. Eliáš, 18. Sýkora, 40. Arnott – 13. McCarty, 37:29, 18 018. Washington – Ottawa 1:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0), 10. Halpern – 42. Alfredsson, 24:33, 14 049. Tampa Bay – Florida 4:3 (1:0, 1:1, 2:2), 10. St. Louis, 22. Kubina, 49. Warriner, 56. Warriner – 34. Whitney, 54. Bure, 59. Whitney, 26:26, 11 752. Atlanta – Pittsburgh 3:6 (1:0, 2:4, 0:2), 7. Donovan, 25. Murphy, 36. Brunette – 26. Lang, 27. Stevens, 33. Moran, 40. Lemieux, 42. Straka, 60. Jágr, 26:33, 19 008. Los Angeles – Dallas 8:0 (3:0, 3:0, 2:0), 3. STÜMPEL, 12. PÁLFFY (VIŠŇOVSKÝ), 18. Emerson, 25. Blake (PÁLFFY), 32. Reinprecht, 40. Robitaille, 50. Laperriere, 54. Robitaille, 36:23, 15 146. (tasr)