
Green v Uummannaqu je biely, loptička preto oranžová alebo ružová. Hráči sú vystavení mimoriadnej zime, ktorá ich dokáže fyzicky i psychicky vyčerpať. Bez špeciálnych rukavíc prsty omŕzajú a niekoľko vrstiev oblečenia je nevyhnutnosťou.

Na ľadovej ploche platia iné zákony ako na tradičnom greene. Zamrznutá loptička je veľmi ťažká, na to, aby letela ďaleko, treba silnejšie odpaľovať. Jej pohyb po dopade možno len veľmi ťažko predpokladať, lebo ľadový povrch je pokrytý vrstvou zamrznutého snehu, čím sa stáva hrboľatý a nerovnomerný. Hráči tvrdia, že ísť na majstrovstvá sveta v golfe na ľade sa oplatí ísť najmä kvôli scenérii. Grónskej krajine kraľuje studený oceán. Morskú vodu pokrývajú od decembra do mája meter hrubé vrstvy ľadu. Pustý bielo-modrý horizont je zážitkom aj pre tých, ktorí sa zimy boja.
Na prvý pohľad sú to možno malé, v skutočnosti však zásadné rozdiely. Hoci golf na ľade vychádza z klasického golfu, všetko okolo neho je úplne iné. Green je biely, loptička fosforeskujúco oranžová alebo ružová. Hráči majú oblečených sedem vrstiev teplého oblečenia, teplota totiž klesá až päťdesiat stupňov pod nulu. Niektorí hru v extrémnych podmienkach na ľadovom povrchu prirovnávajú k pobytu na Mesiaci, iní si pri nej spomínajú na scénu zo Supermana, keď Clark Kent odlieta späť na planétu Krypton. Všade, kam sa pozriete, sú len hory ľadu.