Ako radí Alena Heribanová, drastické diéty som zahodila do koša. Denne dvadsať minút myslím na to, že som krásna, štíhla, sebavedomá, plná energie a sýta. Zatiaľ to veľmi neúčinkuje, ale nedám sa odradiť, lebo už viem, že sa chudne v mozgu. Len vydržať.
Ešte účinnejšie, ako plynie z Babinca, by bolo schovať sa pri relaxovaní do pyramídy, ktorej pozitívne účinky sú známe. Faraóni o tom vedeli svoje. „Veľmi rada chodím do Egypta a rada sa tam vraciam, keď len môžem,“ píše Heribanová. Ale pomáha aj malá pyramídka pod posteľou, ak sem-tam zanedbáte Egypt.
Ale to všetko sú len pomocné rady. Podstatné je žiť pozitívny, pokojný, úspešný život plný sebavedomia a lásky, vziať veci do svojich rúk, na nič nečakať, veriť si, ale pritom veci nechať plynúť – kariéra, hebká pleť, štíhla postava, optimizmus, ako aj s láskou zariadený priestorný byt a v ňom nežný partner už prídu sami. Hlavne dbajte na to, že „človek je vždy niečím unikátnym, absolútne jedinečným“ (Ján Pavol II.), a časom sa zmeníte na Alenu Heribanovú. Aj keď pravdepodobnejšie je, že ak jej recept vezmete naozaj vážne, skončíte v blázinci.
„Sme divošky,“ dodáva ku knihe na záver Soňa Müllerová. „Také civilizované, čo nepotrebujú vlasy iba na to, aby skrývali svoje emócie. Sme samostatné, dravé a nespútané. Mohol by nám patriť celý svet. Ale načo by nám bol? (…) Ako matky a milenky sme oddané a vášnivé, ako ženy činorodé a cieľavedomé.“ Ak ste nevedeli, kde bola ideovo-citová báza mediálneho veľkoprojektu „Urobme to!“, dozviete sa o tom viac v knihe Aleny Heribanovej: tu, v Babinci. V Českej televízii rozpráva Halina Pawlovská historky o svojej ceste za dokonalosťou. Náš Babinec ešte len čerstvo vystúpil zo stránok Slovenky a je zo seba dojatý.
HODNOTENIE: * * * * *