Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Jozef Hroš trénerom v SAE, Mintál i Breška asi do Interu

BRATISLAVA – Dlhoročný tréner brankárov futbalového tímu AŠK Inter Bratislava Jozef Hroš, ktorý bol v posledných dvoch sezónach pri obidvoch majstrovských tituloch i triumfoch v Slovenskom pohári mužstva z Pasienkov, mieri do Spojených arabských em

BRATISLAVA – Dlhoročný tréner brankárov futbalového tímu AŠK Inter Bratislava Jozef Hroš, ktorý bol v posledných dvoch sezónach pri obidvoch majstrovských tituloch i triumfoch v Slovenskom pohári mužstva z Pasienkov, mieri do Spojených arabských emirátov.

Pôsobenie v ďalekom arabskom svete mu sprostredkoval úspešný tréner slovenskej reprezentačnej dvadsaťjednotky Dušan Radolský (boli spolu aj na OH v Sydney), ktorý je v súčasnosti kormidelníkom tamojšieho ligového tímu Al Šabab.

Jozef Hroš dostal priamu ponuku od reprezentácie Spojených arabských emirátov na post trénera brankárov a v najbližších dňoch by sa mal pripojiť k reprezentačnému výberu SAE, ktorý je na sústredení vo Švajčiarsku.

Zmluva znie údajne na päť mesiacov, s opciou na jej ďalšie predĺženie. Na margo odchodu Jozefa Hroša sa generálny manažér Interu Bratislava Jozef Barmoš vyjadril: „Je prirodzené, že v Interi sme s takýmto vývojom nepočítali. Sme si však vedomí, že pre Jožka je táto ponuka veľmi výhodná a my mu v nej nebudeme brániť. Na druhej strane našou povinnosťou je teraz nájsť zodpovednú náhradu na jeho miesto. Keďže všetko sa udialo veľmi rýchlo, naozaj ešte neviem povedať nič bližšie o jeho prípadnom nástupcovi.“

V hráčskom kádri tímu z Pasienkov by mali pribudnúť už dávnejšie ohlasované dve posily. Majster má naďalej záujem angažovať najlepšieho kanoniera druhej ligy, útočníka FC Nitra Mária Brešku a ďalšieho dobrého strelca – ofenzívneho stredopoliara MŠK Žilina Mareka Mintála.

Obidvaja spomínaní futbalisti prejavili záujem prestúpiť do Interu, ale keďže majú ešte platnú zmluvu s materskými klubmi, všetko bude záležať na dohode všetkých zúčastnených strán. (sita)

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

Neprehliadnite tiež

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter a vľavo Erik Tomáš (obaja SMER).
Policajt pred hotelom na Tenerife.
Cynická obluda

Útecha pre Kočnera

Sú jednoducho voliči, ktorým veci a zjavné súvislosti nedoklapnú absolútne nikdy. Momentálne je ich asi 17 percent.