Mariánovi Hossovi vyšlo takmer všetko, na čo siahol

„Myslel som, že na ľad padne viac šiltoviek,“ zasmial sa po svojom treťom góle v sieti Columbusu v 59. minúte sobotňajšieho duelu útočník Ottawy Senators Marián Hossa. V NHL je zvykom, že hetrik hráča slávia diváci hádzaním čiapok na ľadovú plochu. V ...

„Myslel som, že na ľad padne viac šiltoviek,“ zasmial sa po svojom treťom góle v sieti Columbusu v 59. minúte sobotňajšieho duelu útočník Ottawy Senators Marián Hossa. V NHL je zvykom, že hetrik hráča slávia diváci hádzaním čiapok na ľadovú plochu. V sobotu večer ich z vyše 15-tisícového hľadiska dopadlo na ľad asi desať. Senátori vyhrali 5:2.

„To viete, ekonomická situácia je dnes ťažká,“ vysvetľoval asistent trénera Ottawy Don Jackson. „Nemôžete čakať, že ľudia si kúpia lístok na hokej a zároveň ešte budú hádzať šiltovky za 20 dolárov. To by sme od nich žiadali veľa.“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Mužstvo z hlavného mesta Kanady predĺžilo svoju sériu bez prehry na šesť zápasov, starší z bratov Hossovcov si v NHL pripísal tretí hetrik v kariére. Mladší Marcel je zatiaľ stále na farme Montrealu v Hamiltone.

„Niekedy mám šance a puk nie a nie padnúť do siete. V sobotu večer mi však vyšlo takmer všetko, na čo som siahol. Taký je šport. Tri góly mi môžu pomôcť nabrať viac sebavedomia a mužstvu na ceste do play off,“ vravel pravý krídelník Ottawy s číslom 18.

Tréner hokejistov Senators Jacques Martin hľadal aj vo víťaznom súboji nedostatky: „Vsietili sme rýchly gól už v druhej minúte, avšak potom akoby sa mužstvo uspokojilo. Prenechali sme priestor súperovi. Po prvej tretine som preto musel pripomenúť hráčom, aby hrali koncentrovanejšie, zodpovednejšie. Zobrali si to k srdcu.“

SkryťVypnúť reklamu

Hossov hetrik zostane v pamäti aj českému brankárovi Martinovi Prusekovi, ktorý si v sobotu zapísal prvé domáce víťazstvo v zostave Ottawy. Zneškodnil úctyhodných 37 striel. (on)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 558
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 274
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 708
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 057
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 215
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 928
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 838
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 419
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu