Učiteľka gymnázia sa sťažuje, že keď prišla do školy na svojej starej embéčke, žiaci sa na nej zabávali. Cíti sa ponížená, tvrdí, že deti ju nerešpektujú a robia si z nej posmech, pretože nemá mobil ani počítač. Podobné situácie sa stávajú mnohým učiteľom, pretože každý vie, že ich platy nie sú príliš vysoké. Ako by mala učiteľka zareagovať na posmech detí?
Marcela Daubnerová, študentka psychológie: „Myslím, že dešpekt nepramení z toho, akým autom prišla, tam je asi iné pozadie. Niekedy sa stáva, že učitelia prehnane bazírujú na svojej autorite a každú maličkú poznámku berú ako zhadzujúcu.
Nie je, samozrejme, všetko pedagógova chyba, deti vedia byť riadne drzé. Ale ON je pedagóg a jednoducho by mal takéto situácie vedieť zvládnuť. Žiaci sa jej možno smejú, pretože zistili, že je na tieto veci citlivá a možno to vytiahli iba preto, že ich zavaľuje úlohami, alebo príliš prísne hodnotí diktáty. Deti takéto veci chápu ako svoju zbraň, pretože prišli na to, že učiteľ na to reaguje.“