TRENČIANSKE TEPLICE - Telemost medzi Trenčianskymi Teplicami a Krakovom spojí návštevníkov Artfilmu s režisérom, scenáristom, hercom a pedagógom Jerzym Stuhrom. Možnosť porozprávať sa s ním budú mať účastníci festivalu Art Film v Media centre v hoteli Flóra dnes od 20.00 h do 21.00 h.
Jerzy Stuhr sa na Art Filme prezentuje v rámci sekcie V4 stredoeurópske konfrontácie štvrtým autorským filmom Veľké zviera. Sedemdesiatpäťminútová snímka spája malomeštiacku atmosféru so záhadnou otázkou Môže niekto milovať ťavu? Jerzy Stuhr ju kladie prostredníctvom bankového zamestnanca pána Sawického, ktorý sa zľutuje nad opustenou cirkusovou ťavou, čím si vyslúži neporozumenie a hnev spoluobčanov.
Do povedomia divákov sa Jerzy Stuhr dostal predovšetkým ako Max zo sci-fi komédie Sexmisia z roku 1983. Od roku 1972 účinkuje v Starom divadle v Krakove, ako filmový režisér debutoval v roku 1994 komédiou Zoznam cudzoložníc. (kul)