Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Najlepšie fotky týždňa

Pozrite si výber agentúrnych fotografií z celého sveta v našom výbere.

Pakistanský chlapec počas horúceho dňa v Islamabáde, Pakistan. (AP Photo/B.K. Bangash)
Na vrak auta, ktoré leží v mieste stretu ukrajinskej armády a ruských ostreľovačov, ktosi položil kyticu kvetov. (AP Photo/Manu Brabo)
Člen bývalej sovietskej armády pripravuje sovietsku zástavu ako symbol víťazstva pred sochou Lenina počas osláv Dňa víťazstva v ukrajinskom Charkove. (AP Photo/Efrem Lukatsky)
Thajský budhista nesie sviečku počas sviatku Wesaka Bucha v Bangkoku. (AP Photo/Sakchai Lalit)
Záchranári nesú telo mŕtveho muža, ktorý zahynul počas jedného z najväčších baníckych nešťastí v histórii, ktoré sa stalo v Turecku. Výbuch a oheň zabili najmenej 232 ľudí. (AP Photo/Emrah Gurel)
Fanúšik úradujúceho juhoafrického prezidenta Jacoba Zumu čaká jeho príchod po opätovnom víťazstve vo voľbách, Johannesburg, Juhoafrická republika.
Veriaci hádžu lupene kvetov počas náboženskej procesie v portugalskej Fatime. (AP Photo/Francisco Seco)
Muži cvičia pred vystúpením na procesii pri príležitosti 40. výročia atentátu na kňaza Carlosa Mugicu v Buenos Aires. Náboženského vodcu si v uliciach mesta pripomenuli tisíce ľudí. (AP Photo/Natacha Pisarenko)
Oslavy 9. mája v Petrohrade, Rusko. (AP Photo / Dmitry Lovetsky)
Rakúska speváčka Conchita Wurst, rodným menom známa ako Thomas Neuwirth, počas vystúpenia s piesňou Rise Like a Phoenix vo finále pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2014 v Kodani. (AP Photo/Frank Augstein)
Fanúšik brazílskeho tímu Botafogo počas zápasu na štadióne v Rio de Janeiro, Brazília. Do svetového šampionátu, ktorý sa bude konať práve tu, zostáva niekoľko týždňov. (AP Photo/Leo Correa)
Tanečnica v tradičnom kostýme počas karnevalového sprievodu v Manague, Nicaragua. Karneval sa tu koná vždy v marci, no tento rok bol posunutý kvôli zemetraseniam. (AP Photo/Esteban Felix)
Veterán Červenej armády počas osláv Dňa víťazstva v Donetsku, Ukrajina. (AP Photo/Manu Brabo)
Anatoly, pasie kravy na svojej farme neďaleko Donetska, Ukrajina. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko)
Arktické soby sa vezú na kuse ľadu po rieke Yukon, Aljaška. (AP Photo/Alaska Department of Homeland Security and Emergency Management, Claude Denver)
Nevesta počas hromadnej svadby v indickom Bombaji, kde sa naraz vzalo tridsaťpäť párov. (AP Photo/Rajanish Kakade)
Herec Tim Roth a herečka Nicole Kidmanová pózujú fotografom počas fototermínu k filmu Grace of Monaco, ktorý bol otváracím filmom 67. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Cannes. (Photo by Joel Ryan/Invision/AP)
Egyptský chlapec sa hrá na kolotočoch v centre Káhiry, Egypt. (AP Photo/Khalil Hamra)
Bermane Stiverne oslavuje po víťazstve nad Chrisom Arreolom počas zápasu v Los Angeles. (AP Photo/Chris Carlson)
Tisíce Sýrčanov minulú sobotu prichádzali do zničeného historického centra mesta Homs – takmer prvý raz za takmer dva roky. Tamojší obyvatelia kontrolovali svoje domy po tom, ako túto časť mesta opustili povstalci, uviedla agentúra AP. Homs bol baštou povstalcov. Stovky z nich sa vzdali výmenou za bezpečný odchod do severných častí krajiny na základe dohody, ktorá začala platiť v stredu. (AP Photo)
Podporovatelia haitského prezidenta Michela Martellyho nesú maľbu, na ktorej je Martelly obklopený predošlými haitskými prezidentmi. Tretie výročie jeho vlády v krajine vyvolalo viacero demonštrácií. ( AP Photo/Dieu Nalio Chery)
Trinásť nových kňazov leží na podlahe počas slávnostnej ceremónie v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. (AP Photo/Andreas Solaro, Pool)
Dievča sa pozerá cez medzery v tvare krížov na stenách kláštora vo Fayoume, južne od Káhiry. (AP Photo/Nariman El-Mofty)
Prostitútka sedí s potenciálnymi zákazníkmi v bare La Rica Miel v La Pampe, Peru. Zlatá horúčka priviedla do tejto oblasti Peru stovky zlatokopov, čo má dnes okrem ničenia pralesa za následok i rozšírenie prostitúcie a tuberkulózy. (AP Photo/Rodrigo Abd)
Mladá žena oddychuje počas tradičného karnevalového sprievodu v Manague, Nicaragua. (AP Photo/Esteban Felix)
Voľby v Indii sa po šiestich týždňoch skončili, výsledky majú byť známe v piatok. (AP Photo/Bernat Armangue)
Lietadlo rozprašuje prostriedok, ktorý tlmí oheň nad mestom San Marcos v Kalifornii, ktoré zachvátili požiare. (AP Photo)
Tréning pred svetovým šampionátom Red Bull Cliff Diving World Series Championship v Havane, Kuba. (AP Photo/Ramon Espinosa)
Dievča počas tradičného festivalu „Las Mayas“ v uliciach Madridu. Festival sa koná vždy začiatkom mája, symbolizuje príchod jari. Dievčatá sedia nepohnuto v kvetmi nazdobených oltároch niekoľko hodín. História festivalu siaha do stredoveku. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)
Muž si dáva na čelo pastu zo santalového dreva v chráme v Novom Dilí, India. (AP Photo/Tsering Topgyal)
Modely Naumana Arfeena počas tretieho dňa Bridal Couture Week v Krachi, Pakistan. (AP Photo/Shakil Adil)popis

Neprehliadnite tiež

Fínsky expert o slovenskom hokeji: Netušil som, čomu budem čeliť

Jukka Tiikkaja hovorí o pomeroch v slovenskom hokeji.

Jukka Tiikkaja.
Adam Valček
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Predstavte si, aj Uber zvládol reguláciu

Kto si trúfne zregulovať prostitúciu?

Peter Tkačenko

Ako správne vybrať kliešťa a čo hrozí po uhryznutí?

Príznaky ochorení vyvolaných kliešťom.

Kliešte sa hojne vyskytujú v neudržiavanej tráve.