Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)
PODĽA EUROBAROMETRA TAKISTO STÚPA "DÔVERA V EURÓPSKU ÚNIU," KTORÁ DOSIAHLA PRIEMERNE 32-PERCENTÚ ÚROVEŇ

EÚ: Viera v ekonomiku aj úniu naďalej stúpa

BRUSEL 13. mája (SITA) - Obyvatelia Európskej únie sú čoraz optimistickejší pokiaľ ide o zotavenie ekonomiky v ich členských štátoch. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Eurobarometer, ktorého výsledky ...

BRUSEL 13. mája (SITA) - Obyvatelia Európskej únie sú čoraz optimistickejší pokiaľ ide o zotavenie ekonomiky v ich členských štátoch. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Eurobarometer, ktorého výsledky zverejnila Európska komisia. Za posledný polrok stúpol počet tých, ktorí veria v zlepšenie alebo ustálenie ich ekonomickej situácie o päť percent, počet pesimistov naopak podľa prieskumu mierne klesol.

Podľa Eurobarometra takisto stúpa "dôvera v Európsku úniu," ktorá dosiahla priemerne 32-percentú úroveň. To je viac ako v prípade národných parlamentov v jednotlivých členských krajinách (27 percent) aj ich vlád (26 percent). Počet tých, ktorí veria v pozitívnu budúcnosť únie, pritom celkovo dosiahol 53 percent. Ide o vyššie čísla, ako namerali v poslednom prieskume uskutočnenom na jeseň 2013.

Najnovší Eurobarometer sa opiera o výsledky prieskumov vo všetkých 28 členských štátov EÚ na vzorke takmer 28-tisíc občanov medzi 15. a 24. marcom.


Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy