Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Najlepšie fotky týždňa

Pozrite si výber agentúrnych fotografií z celého sveta.

Žena skanduje počas posledného predvolebného mítingu v meste Soweto, Juhoafrická republika. Voľby sa začínajú v stredu. (AP Photo/Ben Curtis)
Momentka zo zápasu Indiana Pacers a Atlanta Hawks zo série play off NBA v Indianapolis. (AP Photo/AJ Mast)
Mladý pár sa bozkáva pred Múzeom umenia v Mexico City, kam sa uchýlilo množstvo ľudí, ktorí vyšli do ulíc počas prvomájových protestov a sprievodov. (AP Photo/Rebecca Blackwell)
Turistky sa fotia, kým v pozadí vybuchuje kontajner počas prvomájového protestu v uliciach Barcelony. (AP Photo/Manu Fernandez)
Muž dáva kvety do budovy vyhoreného sídla domu odborov v Odese. (AP Photo/Sergei Poliakov)
Muž a žena nesú sošky záhradných trpaslíkov so zovretými päsťami, ktoré počas prvomájovej akcie umiestnili pod sochu nemeckého komunistického lídra v berlínskom parku. (AP Photo/Markus Schreiber)
Vojaci nesú plagát Ernesta „Che“ Guevaru počas masového prvomájového sprievodu v Havane. (AP Photo/Ramon Espinosa)
Prvý závod počas 140. ročníka dostihov v Kentucky. (AP Photo/Matt Slocum)
Momentka z býčích zápasov v španielskom Madride. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)
Improvizovaný pamätník s fotkou Yuly, zdravotnej sestry, ktorá bola zabitá počas konfliktu v ukrajinskom Sloviansku. (AP Photo/Manu Brabo)
Prvomájové oslavy v americkom Seattli sa niesli aj v duchu tradičných aztéckych tancov. (AP Photo/Elaine Thompson)
Pôvodné obyvateľky Panamy si skrývajú tvár pred fotoaparátom pri čakaní pred volebnou miestnosťou v Panama City, kde si vyberajú nového prezidenta. (AP Photo/Tito Herrera)
Pakistanský robotník opravuje konštrukciu mosta, hoci sa 1. mája po celej krajine konali rôzne protesty. (AP Photo/B.K. Bangash)
Mladá dáma oddychuje počas pekného dňa konských dostihov v americkom meste Louisville, Kentucky.(AP Photo/Matt Slocum)
Mladomanželia pózujú fotografom pri kolotoči, Peking. (AP Photo/Alexander F. Yuan)
Fanúšikovia tímu Guingamp mávajú zástavami a skandujú pred finále francúzskeho pohára, Paríž. (AP Photo/Remy de la Mauviniere)
Práca v tehelni neutícha ani v predvečer sviatku práce, India. (AP Photo/Arun Sankar K)
Starší pár tancuje pri príležitosti osláv 1. mája, ktoré mali v ukrajinskom Sloviansku ponurú atmosféru. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko)
Malý chlapec prechádza s chráničom popri policajných jednotkách, ktoré strážia vyhorenú budovu domu odborov v Odese, kde zahynulo asi 46 ľudí, zväčša proruských aktivistov. Zatlačili ich tam stúpenci jednotnej Ukrajiny. (AP Photo/Vadim Ghirda)
Proruský aktivista rozbíja okno sídla Priemyselného zväzu Donbas v Donecku v sobotu 3. mája 2014. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Vodič si dal popoludňajšiu siestu, Nové Dilí, India. (AP Photo/Saurabh Das)
Aliza Amar navštívila hrob svojho brata Kemala Matzliacha, ktorý bol zabitý počas arabsko-izraelskej vojny v Sinai v roku 1973, Tel Aviv. 4. máj je vždy dňom spomienky na obete tohto konfliktu. (AP Photo/Oded Balilty)
Mladí muži filtrujú bahno, aby z neho získali zlato v meste La Pampa, Peru. Celoštátny zákaz ilegálnej ťažby zlata, ktorá tvorí značnú časť príjmov, začal platiť 19. apríla, no baníci pokračujú v ťažbe. (AP Photo/Rodrigo Abd)
Indická žena ukazuje atramentovú značku na prste, ktorá potvrdzuje, že svoj hlas vo voľbách už odovzdala. S 814 mil. oprávnenými voličmi trvajú voľby v Indii šesť týždňov. (AP Photo/Mahesh Kumar A.)

Neprehliadnite tiež

Autorská strana Michala Havrana

Hnutie päťkárov je nová európska politická sila (píše Michal Havran)

Z mizerných žiakov bez ambície sa dnes stali takmer privilegovaní influenceri.

Ilustračné foto.
Jukka Tiikkaja.
Adam Valček

Penta predstavila novú nemocnicu, platby od štátu nemá isté

VšZP neodpovedala priamo, či s nemocnicou uzavrie zmluvu.

Vizualizácia novej nemocnice Penty na bratislavských Boroch.

Vaľová skončila, staronová riaditeľka sa vracia do funkcie

Zámer pomenovať školu po Petrovi Breinerovi plánuje dotiahnuť do konca.

Primátor Miloš Meričko odovzdal menovacie dekréty novým riaditeľom Daniele Polovkovej a Alexandrovi Fecurovi. Polovková povedie ZUŠ, Fecura aj naďalej ZŠ Laborecká.