Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

Najlepšie fotky týždňa

Pozrite si výber agentúrnych fotografií z celého sveta.

Kosti a lebky tvoria pomyselný pomník tým, čo zahynuli počas genocídy v Rwande v roku 1994. (AP Photo/Ben Curtis)
Svet si v týchto dňoch pripomína hrôzy genocídy v Rwande, ktoré sa udiali pred dvadsiatimi rokmi. Na fotografii sú ruky Emmanuela Ndayisabu a Alice Mukarurinda, ktorí dnes ako priatelia pomáhajú s výstavbou jednoduchých domov pre tých, čo sa zachránili. Pred dvadsiatimi rokmi stáli oproti sebe a Emmanuel útočil mačetou, ktorá vzala Alice dieťa i ruku. (AP Photo/Ben Curtis)
Malý chlapec sa pozerá na mesto a mrakodrapy zo slumu, v ktorom býva, Jakarta, Indonézia. (AP Photo/Dita Alngkara)
Španielska Barcelona si užíva pôvodom indický festival farieb a jari s názvom Holi, počas ktorého na seba ľudia sypú množstvo pigmentového prášku. (AP Photo/Manu Fernandez)
Mladá žena pripína lístok s odkazom k ostatným správam pre pasažierov strateného malajzijského lietadla v nákupnom centre neďaleko Kuala Lumpur. (AP Photo)
Mladý už ide na bicykli v spustošenom slume v Rio de Janeiro, Brazília. Do obrovského slumu prišlo pred pár dňami brazílske vojsko, aby zvýšilo bezpečnosť pred konaním Svetového pohára. (AP Photo/Felipe Dana)
Scéna z predvolebného mítingu v Novom Dilí, India. (AP Photo/Manish Swarup)
Žena odovzdáva svoj hlas vo voľbách v meste Dibrugarh, India. (AP Photo/Altaf Qadri)
Fotografia z Afganistanu, ktorú urobila Anja Niedringhaus, nemecká fotografka agentúry AP, ktorú minulý týždeň zabili v Afganistane, kde prebiehajú voľby. (AP Photo/Anja Niedringhaus)
Amida Brimah oslavuje po víťazstve v turnaji NCAA Final Four v Arlingtone, Texas. (AP Photo/Charlie Neibergall)
Dvojica sleduje tradičnú videohru Tetris, ktorá sa hrá na 29-poschodovej budove v Philadelphii. Akcia upozorňuje na začiatok festivalu Philly Tech Week a zároveň je oslavou tridsiateho výročia tejto hry. (AP Photo/Joseph Kaczmarek)
Emily Herren fotografuje počas návštevy Flower Fields v Carlsbade, Kalifornia. (AP Photo/Gregory Bull)
Fanúšikovia Kurta Cobaina prinášali kvety, plechovky piva a listy na lavičku, blízko domu, v ktorom pred dvadsiatimi rokmi spáchal samovraždu. (AP Photo/Jordan Stead)
Indickí chlapci jazdia na koňoch počas miestneho závodu v Dakkhin Durgapure, asi tridsať kilometrov od Kalkaty. Závody sú súčasťou osláv náboženského sviatku. (AP Photo/Bikas Das)
Príbuzní čínskych pasažierov strateného malajzijského lietadla sa modlia v pekingskom hoteli. (AP Photo/Andy Wong)
Návštevníci nákupnej štvrte Asakus polievajú sochu Budhu vodou pri príležitosti osláv Budhových narodenín, Tokio. (AP Photo/Eugene Hoshiko)
S pomocou ťažkej techniky čistia pracovníci cestu do mesta Camarones v Čile, kde bolo silné zemetrasenie. (AP Photo/Luis Hidalgo)
Malé dievča z Rwandy počas verejného zhromaždenia, ktoré očakáva príchod ohňa, ktorý symbolicky križuje krajinu na počesť dvadsiateho výročia genocídy. (AP Photo/Ben Curtis)
Ochrankár sedí v dodávke, ktorá smeruje do volebného centra počas indických parlamentných volieb. (AP Photo/Anupam Nath)
Vankúšová vojna uprostred Bukurešte. (AP Photo/Vadim Ghirda)
Hráč pittsburgských pirátov Andrew McCutchen počas hry proti St. Louis. (AP Photo/Gene J. Puskar)

Neprehliadnite tiež

Boris Zala.

Muellerova správa: Rusko sa pokúsilo ovplyvniť voľby, Trump pre vyšetrovanie panikáril

Ľudia okolo Trumpa čakali, že im informácie od Rusov pomôžu.

Donald Trump.
Stĺpček Jakuba Fila

Ficov svet je slepý a hluchý, preto chce zapchať oči a uši aj verejnosti

Smeráci nechcú vidieť obmedzovanie.

Jakub Filo.
Sú milované aj nenávidené. Symbolizujú moc, ženskosť aj sexualitu.
Ilustračné foto.