Za streľbu pri Kelte obvinili pracovníka SBS

BRATISLAVA – Pracovníka súkromnej bezpečnostnej služby Vesuv Jána G. (nar. 1964) z Bratislavy obvinil vyšetrovateľ pre incident s anglickými futbalovými fanúšikmi, ktorý sa odohral pred reštauráciou Kelt v Bratislave.

BRATISLAVA – Pracovníka súkromnej bezpečnostnej služby Vesuv Jána G. (nar. 1964) z Bratislavy obvinil vyšetrovateľ pre incident s anglickými futbalovými fanúšikmi, ktorý sa odohral pred reštauráciou Kelt v Bratislave.

Okresný vyšetrovateľ z Bratislavy I ho stíha pre pokus trestného činu ublíženia na zdraví spolupáchateľstvom. Obvineného zadržal a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Podľa uznesenia vyšetrovateľa počas potýčky bezpečnostnej služby so skupinou Angličanov pred reštauráciou Kelt Ján G. najmenej dvakrát vystrelil z pištole do zeme. Jedna z odrazených striel pritom zasiahla do krku Garetha Alana Jonesa. Spôsobila mu zranenie, ktoré si vyžiadalo chirurgický zákrok a dosiaľ nezistenú dĺžku práceneschopnosti.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Polícia na mieste činu našla spolu 17 nábojníc. Najmenej dve pochádzali z pištole, ktorú mal obvinený v legálnej držbe a nosil pri plnení pracovných úloh. Jedna z guliek vystrelených z tejto pištole podľa balistickej expertízy poranila anglického fanúšika. Šesť ďalších nábojníc pochádzalo z pištole iného pracovníka bezpečnostnej služby. Po zbraniach, z ktorých pochádzali ďalšie nábojnice a po ďalších strelcoch polícia pátra. Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania boli na mieste činu najmenej štyria ozbrojení pracovníci SBS Vesuv. Zranený bol aj ďalší 31-ročný anglický fanúšik, ktorému dosiaľ neznámy páchateľ prestrelil stehno. (tasr)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 606
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 341
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 723
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 168
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 370
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 833
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 893
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 353
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu