V HZDS to vrie, Mečiar sa bráni

BRATISLAVA – Pozícia Vladimíra Mečiara v HZDS nebola nikdy v jeho politickej kariére taká slabá ako dnes. S Mečiarom sú nespokojné viaceré stranícke organizácie v celej republike.

BRATISLAVA – Pozícia Vladimíra Mečiara v HZDS nebola nikdy v jeho politickej kariére taká slabá ako dnes. S Mečiarom sú nespokojné viaceré stranícke organizácie v celej republike.

HZDS na čele s Mečiarom sa opäť nedostalo do vlády. Mnohým funkcionárom prekáža, že hnutie sa prepadlo do izolácie a nemá na politickej scéne seriózneho partnera.

Mečiar sa snaží situáciu upokojiť, ale jeho podpredsedovia Sergej Kozlík a Vojtech Tkáč priznávajú, že nespokojnosť v HZDS je väčšia ako pred štyrmi rokmi, keď sa tiež objavili výhrady.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Na otázku, či je v HZDS nálada na zmenu predsedu, Kozlík povedal: „Na to sú snemy. Neviem to odhadnúť.“

Poslanec Jozef Brhel tvrdí, že okresné predstavenstvo hnutia v bratislavskej Petržalke jednomyseľne schválilo návrh na zvolanie mimoriadneho snemu. „Sklamali sme dôveru voličov. Dvakrát sme vyhrali voľby a nemôžeme plniť náš program. Nemôžeme strčiť hlavu do piesku,“ povedal.

Brhel odmieta viesť kuloárne debaty o HZDS, chce verejne diskutovať na straníckych fórach. Na otázku, prečo sa neozval v roku 1998, odpovedal: „Dnes je sklamanie väčšie. Tí voliči, ktorí nám dali dvakrát šancu, ju nemusia zopakovať.“

Mečiar včera po schôdzke s prezidentom odmietol komentovať, či sa stranícke štruktúry chystajú navrhnúť jeho odvolanie a odmietol vlastnú zodpovednosť za neúspech. „Ak má odísť predseda víťaznej strany, čo potom predsedovia tých ostatných? Tí by v parlamente nemali ani len sedieť,“ povedal.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa Kozlíka je samozrejmé, že v hnutí sa ozvú aj hlasy nespokojných a je na okresoch, aby zhodnotili situáciu a potom sa bude diskutovať na republikovom predstavenstve.

„Tlaky“ na zvolanie mimoriadneho snemu nevylúčil ani podpredseda HZDS Vojtech Tkáč. „Ak dnes zostavujú vládu strany, ktoré majú dvaapolkrát menej voličov ako my, je to veľmi nedobrá situácia,“ mieni. (sp)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 587
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 307
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 121
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 338
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 909
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 863
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 392
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu