Mnohí poslanci, ktorých sme oslovili, tvrdili, že ich o písomný súhlas nikto nežiadal. Tajomník parlamentného výboru pre konflikt záujmov argumentoval: „My nikoho neoslovujeme. To sú ich osobné údaje, oni musia byť iniciatívni.“
Predseda ústavnoprávneho výboru Ladislav Orosz si naopak myslí, že „týchto poslancov mali informovať o žiadosti. Zrejme by bolo potrebné si ujasniť v rámci práce Kancelárie NR SR, že existuje zákon o slobodnom prístupe k informáciám a že médiá ho využívajú“.
Orosz tvrdí, že stačí aj jednorazový písomný súhlas poslanca pre všetky ďalšie žiadosti, ale „asi by bolo vhodné upraviť túto otázku interným predpisom Kancelárie NR SR. To je vec, ktorou by sa mohli orgány parlamentu zaoberať“.
K sprehľadneniu majetkových pomerov sa snažili prispieť najmä koaličné politické strany. Už koncom uplynulého roka začali zverejňovať, aké majetky majú stranícke špičky. Na internete je možné ešte aj dnes objaviť majetkové priznania ľavicových alebo kresťanských demokratov. Oficiálne dokumenty však bežný smrteľník nevidel.
IGOR STUPŇAN